Rozhovory s osobnostmi 04. 06. 2022 PDF Tisk

Má domácí jógová praxe - Dana Beierová

Disciplína je určitě potřebná, bez ní to nejde. To ale neznamená, že nad sebou držím bič a dávám si tresty, když se na podložku nedostanu.

Má domácí jógová praxe - Dana Beierová

Cvičíte doma?

Ano, několikrát týdně. Někdy je to 30 minut, jindy více a někdy třeba jen 10 minutové protažení nebo meditace. Nejde o kvantitu, ale spíše o to, co moje tělo a mysl právě potřebují. 

Co vás udržuje u domácí praxe?

Když mi chybí inspirace nebo se chci nechat vést jiným lektorem, tak využívám jednu aplikaci s jóga videi. Jsou v ní lekce mých oblíbených lektorů, kteří mě motivují, posouvají dál v mé praxi i v práci lektorky.

Vždy chcete cvičit? Co děláte, když se vám nechce?

Ne vždycky a někdy je to opravdu přemlouvání. Ale vím, proč to dělám a jak mi bude po praxi. Když se mi nechce, tak si právě najdu lekci s oblíbeným lektorem na té apce a nechám se vést. Stačí pár dechů či ásan a hned je mi dobře.

Jak zvládnout - disciplínu, a je potřebná pro domácí praxi?

Disciplína je určitě potřebná, bez ní to nejde. To ale neznamená, že nad sebou držím bič a dávám si tresty, když se na podložku nedostanu. Je důležité reálně si říct, co je pro mě jógová praxe, v čem spočívá a co od ní očekávám, protože některé dny potřebuju více fyzickou praxi a jindy relaxační a meditační, podle toho, jak náročný je daný týden. Když se dostanu do stavu, že na praxi nemám přirozeně čas, pomáhá mi dávat si "schůzky s podložkou" do diáře na následující dny. Když to mám jednou zapsané, tak je mnohem těžší z toho vycouvat.

Děkujeme za rozhovor.

Objednat předplatné