BLESKOVĚ
Aktuální číslo 23. 04. 2023 PDF Tisk

Květnové vydání časopisu Jóga Dnes se věnuje diverzitě a hranicím jógy

Další vydání lifestylového magazínu Jóga Dnes, které vyjde 2.5.2023, se zaměří na velmi aktuální společenské téma – a sice respekt k jedinečnosti. Budeme zkoumat, jak se diverzita projevuje nejen v jógovém světě, zda jóga respektuje, a hlavně podporuje jedinečnost. 

Květnové vydání časopisu Jóga Dnes se věnuje diverzitě a hranicím jógy

Co vlastně jedinečnost v dnešním světě znamená a jaké překážky musí překonávat. Rozhovor nám přislíbil úspěšný novinář Filip Titlbach, který se právě na diverzitu ve své práci orientuje. 

Jako obvykle přineseme i řadu jógových sestav – jógu zaměřenou na centrum těla, na praxi spirituálních bojovníků, zaměříme se třeba i na předklonové pozice z hlediska fyzioterapie.

V rubrice Plán JD budeme zkoumat hranice jógy – představíme vám několik neobvyklých jógových stylů – třeba wheel jógu, tajemnou Jivamukti jógu nebo punk jógu. Pokusíme se zjistit, jak souvisí jóga a gender, zda musí být opravdoví jogíni vegani, nebo jestli se dá cvičit jóga s kočárkem. Jógoví lektoři nám prozradí, jaké symboly nese jejich tetování.

Vzhledem k tomu, že se blíží léto, připravili jsme i řadu reportáží z cest: podíváme se na slunný Hvar, na romantické pobřeží Mexika, do štýrských hor v Rakousku. Jako obvykle přineseme i tipy na jógové výlety, zdravé recepty, kaleidoskop i horoskop.

Snad květnová Jóga Dnes svou jedinečností a respektem k ní prozáří začátek láskyplného měsíce!

  • -jd-
  • foto titulka: Dara Rakovčík, IG: @fotimjogu.cz
  • na titulce: Dana Čechmanová, IG: @danca_punkjoga

Objednejte si předplatné a získejte přístup k videím Jóga Virtual v zdarma v rámci svého předplatného časopisu Jóga Dnes. 

    

Objednat předplatné