BLESKOVĚ
Domov jako talíř blog 14. 06. 2019 PDF Tisk

Jsme nejlepší uklízeči svého života

Pořád uklízíme. Ať to jsou věci ve skříni, nebo vztahy. Uklízíme doma, uklízíme v autě, na zahradě, v práci. Uklízíme všude, kde je nepořádek, který nám vadí. Stejně tak uklízíme ve svém životě, ve své hlavě a ve vztazích....

Jsme nejlepší uklízeči svého života

Od narození se učíme různým činnostem, poznáváme nové lidi, zažíváme nové situace a snažíme se žít podle předem zaběhnutých vzorců, které nám předal někdo jiný, třeba rodiče. Přizpůsobujeme své chování tomu, co jsme vyčetli v knížkách, viděli na internetu nebo slyšeli od jiných. Nežijeme život až tak úplně podle sebe. Souhlasíte? Ještě ke všemu často přepínáme na autopilota a žijeme automaticky, bez energie, tak nějak suše a bez šťávy.

Pořád uklízíme. Ať to jsou věci ve skříni, nebo vztahy. Uklízíme doma, uklízíme v autě, na zahradě, v práci. Uklízíme všude, kde je nepořádek, který nám vadí. Stejně tak uklízíme ve svém životě, ve své hlavě a ve vztazích.

  • Držíme diety, čistíme se detoxem.
  • Vylepšujeme a měníme své stravovací návyky, snažíme se dodržovat správnou životosprávu.
  • Uklízíme uvnitř těla a posíláme kila na nekonečnou dovolenou.
  • Toužíme po mladé, svěží pleti a krásné postavě.
  • Mezitím uklízíme strach ze svého života.
  • Uklízíme ve vztahu.
  • Odmítáme nosit masku na tváři, která skrývá naše pravé já.

Když se na tím společně zamyslíme, pořád se něčeho vnitřně bojíme, máme obavy, pochybnosti a strach. Že se nám nebude dařit, že si nenajdeme ideálního partnera, že nebudeme mít děti, že nás nebude práce bavit, že rychle zestárneme, že nebudeme mít peníze. Vidíte? Jen samé pochybnosti a strach. Mít obavu je svazující a bere to sílu. Proto je důležitá změna pohledu, důvěra v život a důvěra v sebe.

Pokud něco skončí, uklízíme

Během života se stávají i takové situace, kdy mažeme telefonní čísla, trháme milostné dopisy, fotky, rušíme adresy svého trvalého bydliště. Boříme pomyslné mosty, vyhazujeme dárky, společné věci a děláme, že se nikdy nic nestalo. Gumujeme v hlavě vzpomínky a snažíme se nemyslet na to, co nás kdysi naplňovalo láskou nebo společnými zájmy.

Žít život bez smyslu a bez upřímnosti je jako mít na tváři masku

Tak nikdy neodhalíme ani sobě ani jiným, jací doopravdy jsme. Je třeba změnit úhel pohledu a více se otevřít sobě i ostatním. Je třeba otevřít své srdce lásce a sebepřijetí. Pak dojde ke změně. Změní se nejen náš vzhled, ale začneme být více spokojení, více sami sebou.

Stává se vám, že často zametáte nepříjemnosti a minulost pod koberec? Nedělejte to. Vše nedořešené se musí oprášit a dořešit. Před problémy z minulosti se utéct nedá, ale dá se změnit úhel pohledu. Každá situace, která nám přišla do života, byla pro nás přínosem, abychom si něco uvědomili a viděli jinak.

Najdou se však v našich životech i situace, se kterými si sami neporadíme

Zaběhnuté vzorce chování, které nefungují, může odblokovat a vyřešit pouze terapeut. Je to jako chtít řešit těžký matematický příklad, kterému nerozumíme. K výsledku a řešení se dopracujeme pouze s pomocí někoho, kdo tomu rozumí. A proto se nebojte zeptat a hledat pomoc u terapeuta. On ví, že bezradný a ztracený nechce být nikdo z nás.

V mezičase celého dění uklízíme drobky na stole, prádlo ve skříni, prach u dveří. Uklízíme lednice, abychom je znovu naplnili. Kupujeme stále nové věci. Je to stejné jako s našim osobním životem. Plníme si život zbytečnostmi, do té doby, dokud nezjistíme, že jich tolik nepotřebujeme a jsme přehlceni.

Proto je třeba dobře zvážit, jak a co udělat správně a nevracet se do zajetých kolejí. A hlavně nezapomeňte, že ani nejlepší terapeut nebo firma na úklid, vám nepomůže, pokud nebudete chtít učinit změnu ve svém životě vy sami.

 

Olga

Ta, co pomáhá lidem vidět prostor jinýma očima, uklízí hlavy a ráda objevuje jejich originalitu.

www.olgabu.cz

 

Objednat předplatné