BLESKOVĚ
Jógová studia 05. 10. 2023 PDF Tisk

Jógové studio v Praze: Iyengar Yoga Institut

Pražský Iyengar Yoga Institut je jediným místem v České republice, kde se propojuje cvičení pro širokou veřejnost zároveň s výukou lektorů uplatňujících metody legendárního učitele, autora a popularizátora jógy Mistra B.K.S. Iyengara(1918-2014), osobního žáka zakladatele moderní jógy Tirumaláí Krišnamáčárji.

Jógové studio v Praze: Iyengar Yoga Institut

Jeho styl se od ostatních, především komerčních stylů jógy, liší důrazem na detail a precizní provedení asán. Pravidelné cvičení Iyengar jógy přináší množství pozitivní energie a zlepšení fyzické i psychické rovnováhy. Pomáhá rozvíjet koordinaci pohybů a vede k uvědomění si vlastního těla. A v neposlední řadě posiluje nejdůležitější svalové partie a tím přináší úlevu kloubům a páteři.

Iyengar Yoga Institut byl v centru Prahy otevřen v roce 2012. V současné době zaměstnává 13 certifikovaných lektorů Iyengar jógy, a kromě standardních anebo on-line lekcí v délce 60-120 minut nabízí rovněž terapeutické lekce pro osoby se zdravotním omezením a také individuální privátní lekce. Lekce pro veřejnost jsou rozdělené do jednotlivých stupňů – od začátečníků po pokročilé, každý tu má možnost seberozvoje, v pokročilejších lekcích dokonce nejen na fyzické úrovni.  

„Máme ambici stát se nejvyhlášenějším centrem výukyIyengar jógy na světě, být jakousi záštitou tohoto směru, je vizí Iyengar institutu Praha, kde vyučuje Helena Kubrychtová Bártová lektorka s nejvyšším vzděláním v ČR. Budeme v Praze vyučovat nejlepší́ mistry Iyengar jógy, za nimiž se budou sjíždět lidé ze všech koutů země̌. Tito mistři budou dále šířit autentickou tradici Iynegar jógy nejen u nás, ale i po celém světě̌. Chceme, aby se pověst našeho centra spolu s pozitivním přínosem tohoto směru jógy pro zdraví lidí odrazila v plném obsazení veškerých kurzů, workshopů, retreatrů v ČR a zahraničí, které pořádáme.“

Učitelé Iyengar jógy se během svého tréninku a své praxe vzdělávají v anatomických znalostech a základních fyziologických funkcí lidského těla. Jsou školeni k preciznímu vedení jednotlivých lekcí. Hlavním cílem je naučit studenta uvědomit si své tělo a jeho správné nastavení v jednotlivých pozicích. Každý učitel je průvodcem studenta na cestě k poznání a celkové transformaci.

Z praktikování Iyengar jógy mohou mít užitek nejen zdraví lidé, ale je vhodná také pro osoby se zdravotními potížemi. Problémy jako například bolesti zad, deprese, vysoký krevní tlak, oslabený imunitní systém mohou být úspěšně eliminovány pomocí unikátních terapeutických postupů a sekvencí pozic, které zakladatel této jógy vymyslel, a  jenž jsou do dnešní doby jeho následovníky stále zdokonalovány.

Iyengar Yoga institut je osvěžujícím epicentrem pro fyzickou a duševní obnovu v srdci České republiky. Rozvíjí autentickou tradici Iyengar jógy, snaží se inspirovat a vzdělávat zájemce všech věkových kategorií a životních cest, prohlubovat jejich sebepoznání a podporovat zdravější životní styl.

www. https://iy.yoga/

 

Objednat předplatné