BLESKOVĚ
Jógová studia 07. 12. 2023 PDF Tisk

Jógové studio v Loděnicích: Bonté Yoga

Název BONTÉ je inspirován meditačním prostorem v Auroville/Indie, který jsme před pár lety navštívily. Bonté - česky "laskavost" - popisuji následně: "Konám, jak nejlépe umím,
bez očekávání výsledku, protože očekávání odměny znehodnotí dobrý čin.”
Neznamená to činit bezplatně, ale také nevnímáme jógu jako business.  Jóga je pro nás životní filosofie a nekonečná láska, ne tělocvik.

Jógové studio v Loděnicích: Bonté Yoga

Bonté založily v roce 2019 matka s dcerou se záměrem vytvořit prostor, který zkvalitní život a dodá člověku to, co zrovna potřebuje. Ať je to klid, laskavost, sebepřijetí, duševní rovnováha nebo cokoliv dalšího.

Naše studio se nachází v krásné berounské přírodě kousek od Prahy a zároveň kousek od lesa. Můžete zde navštívit pravidelné lekce jógy pro dospělé různých směrů, jako třeba vinjása jóga, hatha-flow jóga nebo jóga pro začátečníky. Lekce jsou vhodné jak pro ženy, tak pro může, stejně jako pro začátečníky i pokročilejší. I když by se do našeho sálu naskládalo více jógamatek, dodržujeme maximální kapacitu 12 lidí. Preferujeme totiž kvalitu před kvantitou a příjemnou atmosféru. Lektoři v bonté jsou různorodí, a proto věříme, že si každý najde lekci a lektora, který je mu blízký. Také nabízíme kurzy dětské hravé jógy pro různé věkové kategorie (3-6 let, 7-10 let a speciálně pro holky ve věku 10-15 let). Děti se hravou formou nejen naučí vnímat svoje tělo, ale také svoje emoce a dostanou návod jak s nimi pracovat a jak se (často skrze dech) zklidnit. Jednou týdně si u nás také zajógují maminky s batolaty ve věku 1-3 let. Studio je vybaveno základními pomůckami (jógové podložky, deky, bloky, pásky). O víkendech pořádáme občas různé jógové workshopy. 

Bonté nabízíme také jako prostor k pronájmu. Zájemci si mohou pronajmout velký sál v rozměru 55m2, malý sál v rozměru 20m2 a/ nebo naše indiánské týpí na zahradě. Prostory jsou volné od pátku odpoledne do neděle a jsou vhodné pro různé druhy seberozvoje (např. jóga, rodinné konstelace, access bars, kakaové ceremonie, hudební večery, tanec apod.). Pokud si pronajmete celý prostor, máte v ceně nejen kuchyňku, toalety/sprchu a šatnu, ale také zahradu s dřevěnou terasou orientovanou na západ. Účastnící si často chválí nejen klid u lesa, ale také západy slunce a procházky v lese, které jsou hojící při intenzivnějších seminářích.

Vzhledem k tomu, že lekce jógy probíhají buď ráno nebo večer, využívá náš prostor v týdnu přes den lesní klub bonté, který jsme založili v roce 2020. Děti z lesního klubu bývají sice většinu dne venku v indiánském týpí v naší zahradě, ale v zimních měsících se rády schovají alespoň na oběd a odpočinek do teplého studia.

Naše studio získalo díky této kombinaci -  jógy a školky -  duch čistoty dětské duše a lehkosti. Novým klientům, kteří mají obavy z první lekce, rádi připomínáme, že jóga nás učí laskavosti vůči sobě. Nejde o to, vypadat jak ze žurnálu, neboli praktikovat jógu podle fotek z Instagramu. Jde o náš vnitřní prožitek a čas, který věnujeme sami sobě.

-jd-

Objednat předplatné