O józe 16. 03. 2015 PDF Tisk

Jóga v letištní hale

Procházím terminálem letiště v San Francisku, hledám svůj gate a najednou vidím ceduli, která je na letišti velmi nezvyklá. Yoga room na směrovkách, yoga room v navigačních panelech...

Jóga v letištní hale

Nejdříve si myslím, že jsem po dvanáctihodinovém letu unavený a špatně vidím, ale když přijdu blíž, vidím zřetelně postavu v lotosu a pod ní text Yoga room. 

Okamžitě zatáčím ve směru cedule a ocitám se před skleněnými dveřmi s nápisem Yoga room. Uprostřed přeplněného terminálu číslo 2 je najednou úplné ticho. Stačilo zaklapnout dveře. Několik cvičících se nenechává vyrušit ze své praxe. V rohu si beru podložku a rozbaluji ji mezi mužem v pozici psa hlavou dolů a slečnou v šavásaně. Je to nádhera po tak dlouhém letu protáhnout tělo a nemuset sedět v letištním baru! Vyčistím podložku a vracím ji na místo. Osazenstvo Yoga room se mezitím vyměnilo. Zanechávám cvičící v jejich pozicích a vydávám se zpět do rušného terminálu, abych našel cestu ke svému dalšímu letu. 

Jóga se na terminálu 2 v San Francisku pevně zabydlela. A nejen zde. I když zdejší letiště ji zavedlo jako první na světě, následovala letiště v Dallasu/Fort Worthu, Chicagu O’Hare a Burlingtonu. Evropa je sice trochu pozadu, ale jógu si můžete již nyní zacvičit na terminálu helsinského letiště a velmi intenzivně se připravuje na otevření Yoga room na pařížském letišti. 

Jóga si velmi přirozeně našla cestu na místa, která po ní přímo volají. Na letecké dopravní uzly, kde vystresovaní a unavení cestující mají možnost zastavení, zklidnění mysli a protažení svého těla. 

 

  • autor: Jakub Šamberger
  • www.energystudio.cz
  • zdroj fotky: Samphotostock.cz  

Objednat předplatné