Meditace 01. 09. 2016 PDF Tisk

Jóga a meditace

Jóga je taková příjemná dovolená. Pokaždé, když se ocitnete na hodině jógy, se přenášíte do času klidu a pohody, stejně jako ve chvíli bez práce...

Jóga a meditace

Je-li člověk na dovolené, je náročné se vrátit zpět, do běžného „provozu“. Avšak, dokážete-li si udržet stále svěží mysl a vyhledávat pozitivní chvilky, které vás naplní energií, váš návrat bude pohodový. Jóga pomáhá harmonizovat a vyrovnávat napětí, které vzniká při běžném životě. Naordinujte si pravidelný rytmus, pauzy a odpočinek při naprosto jiné činnosti, než je vaše práce. Mějte dostatek pohybu, s podzimem vyzkoušejte jednoduchou detoxikaci a věnujte se svým koníčkům. Tímto způsobem strávíte podzim v klidu a pohodě a i váš návrat z dovolené proběhne přijatelným způsobem. Udržet si pohodu jako na dovolené je příjemné. Naučte se proto meditovat. Meditace není náročná. Stačí si jen sednou, začít dýchat a na svůj dech se soustředit. Ostatní přijde postupně. Meditace velice dobře prospívá zvládání stresu, pomáhá pracovnímu i osobnímu životu a umožňuje nám rozvíjet přirozené zdraví. 

Můžete vydržet nápor v pracovním i osobním životě. Kortizol, stresový hormon vás nabudí a zvládnete s ním vše. Ale když vypnete, pojedete rychle dolů. Časté nemoci a podlomená imunita jsou odškodné, za nevyvážené životní tempo. Tento stresový hormon vás přenese přes úskalí, ale ve chvíli odpočinku si svou daň vybere a položí vás na lopatky. Raději pravidelně odpočívejte, nejezděte na plno a relaxujte, abyste vše zvládali s přehledem. Učte se odpočívat a zastavte se dříve, než budete ležet s horečkou v posteli. Najděte si alespoň jednou za 14 dnů den, kdy se budete povalovat, zacvičíte si jógu, budete se věnovat sami sobě a jen tak strávíte volný den. Užijte si ho!   

 

  • autor: Václav Krejčík 
  • zdroj fotky: Shutterstock.com

Objednat předplatné