Spolupracujeme 15. 04. 2020 PDF Tisk

Jaro s aromaterapií

Jarní dny a současná situace přímo vybízí najít si příležitost k zastavení se. Nyní máme než kdy jindy čas srovnat si myšlenky, dočíst dlouho odkládané knihy, najít cestu ke cvičení, uklidit si doma i v hlavě. Právě pro tyto chvíle je čas aromaterapie, která cíleně využívá léčebných účinků vonných éterických olejů pro udržení nebo zlepšení zdraví.

Jaro s aromaterapií

Kdo s éterickými oleji pravidelně pracuje, má dobře vyzkoušeno, jak se náchylnost k běžným onemocněním postupem času snižuje. Éterické oleje fungují i na fyzické úrovni. V kontaktu se vzduchem se vypařují a pročišťují tak automaticky okolní prostředí a likvidují choroboplodné zárodky, neboť většina z nich má silné antiseptické, antibakteriální a protiplísňové účinky. Specifické působení každého oleje také vyvolává biologickou aktivitu těla a pomáhá harmonizovat naše orgány. Při pravidelném používání olejů docílíte bezprostřední úlevy při řadě potíží, předejdete komplikacím nebo preventivně zamezíte některým onemocněním. Navíc éterické oleje posilují přirozenou obranyschopnost organismu.

Aromaterapie pro podporu imunity
Spolumajitelka Nobilis Tilia a diplomovaná aromaterapeutka Adéla Zrubecká nyní doporučujeme používat oleje, jako je eukalyptus, bergamot, tea tree, tymián anebo ravintsara, protože mají velmi silné protivirové účinky a zároveň čistí a posilují dýchací systém. Citronbergamot zase spojují protivirový účinek s podporou činnosti jater a vylučování toxinů. Meduňka má velmi silné účinky proti nejrůznějším virům, a navíc zmírňuje napětí a stres stejně jako lemongras. Okouzlující exotické aroma Frandžipánie přináší pohodu, mír v duši a uvolňuje napětí. Zmírňuje strach, úzkosti a pomáhá při nespavosti. Podporuje kreativitu a dodává oporu při mentální a emoční slabosti. Pro děti využijete hotovou směs olejů s názvem Dětská, ať už pro lepší koncentraci při psaní úkolů nebo na zklidnění před spaním.

Ti, kteří s éterickými oleji teprve začínají, doporučují v Nobilis Tilia používat efektivní difuzéry a odpařovače, které šetrně a rychle dostanou aktivní látky do okolí. Tam, kde nemůžete použít elektrické difuzéry, použijte praktické osvěžovače vzduchu - domov provoní už po několika vteřinách a vedle osvěžení vzduchu pozitivně ovlivní i psychiku. Éterické oleje lze také míchat s rostlinnými oleji a vytvářet si vlastní masážní směsi nebo originální pěsticí péči po koupeli. 

Jarní éterické oleje
Citrusové éterické oleje, jako je bergamot, grep, pomeranč nebo citron jsou v tomto období ideální. Pročistí dráhy jater a žlučníku a dodají vám jarní optimismus. Nevolnostem ulevujte mátou a heřmánkem, rozmarýn zase výborně rozproudí vaši energii i lymfu a zimní melancholie se v jeho vůni rozplyne jako mlha v raním slunci. Játra jsou zodpovědná za plynulý tok energie a také krve. V menstruačním čase ošetřujte podbřišek a bedra směsí cypřiše a šalvěje muškátové v pupalkovém a mandlovém oleji. Když energie v játrech stagnuje, v emoční oblasti přicházejí na řadu napětí, frustrace a výbušnost. Pro takové situace mějte po ruce třeba inhalační tyčinku s kapkou levandule. Levandule totiž působí na podrážděná játra jako balzám a věřte, že vám pomůže zachránit vztahy a mnohdy i vlastní důstojnost.

Dotek přírody v každé kapce
Jen pro představu, jaká síla se ukrývá v éterických olejích – k získání jediného mililitru oleje je potřeba průměrně jeden kilogram rostlin. U vzácných olejů je potřebné množství ještě vyšší – například u damašské růže je to zhruba 3,5 kilogramu ručně sbíraných okvětních plátků na 1 ml oleje. Proto najdete éterické oleje ve všech výrobcích Nobilis Tilia, od krému na nohy, přes tělové mléko, sprchový gel, krémy na ruce, koupelové oleje, pleťovou vodu až po šampon na vlasy. I malé množství oleje v produktu totiž dokáže pozitivně ovlivnit náladu a emoce, a povzbudit organismus.

Na závěr máme pro vás jeden recept na výrobu vlastního desinfekčního krému na ruce s éterickými oleji podle aromaterapeutky Adély Zrubecké: „Přidejte do krému na ruce éterický olej z limetky či citronu a vetřete. Pro silnější dezinfekční účinek přidejte 10 kapek éterického oleje limetky do 1dcl potravinářského alkoholu. Pár kapek směsi vetřete do rukou a poté ruce ošetřete krémem.“

Více naleznete na: https://eshop.nobilis.cz/

 

Objednat předplatné