Symboly a rituály 12. 04. 2015 PDF Tisk

Džapa mala (jak na ni?)

Džapa mala je tradiční modlitební růženec ze 108 korálků, který se používá k odpočítávání během meditace v hinduistickém a buddhistickém náboženství. Nejčastějším materiálem pro její výrobu je santalové dřevo a nosí se tradičně omotaná okolo krku nebo zápěstí.

Džapa mala (jak na ni?)

Jak používat Džapa malu

Nastavte pravou dlaň a malu si vložte přes prsty do dlaně tak, aby střapec směřoval směrem k vám. Pamatujte na to, že váš ukazováček by měl směřovat od korálků pryč, protože reprezentuje vaše ego. Pomocí palce přesouvejte postupně od střapce jeden korálek za druhým přes váš prostředníček. Během tohoto pohybu si v duchu odříkávejte svou mantru, cíl, kterého chcete dosáhnout. Mantra může být například prosté slovo „láska“ nebo věta „Já jsem láska.“ Až dojdete k poslednímu korálku maly (stodevátý korálek), který se nazývá gurukorálek, jste hotovi. Pokud se rozhodnete pokračovat dále, malu otočte, a jděte opačně zpět na začátek. Védská tradice praví, že guru korálek by se neměl překračovat.

Nečekejte, že používání maly bude lehké, vyžaduje pevné soustředění. Měl by to však být jen a jen váš intimní okamžik.

 

Je tvořena i vzácnými kameny

Tyrkysový křemen je znám svoji schopností posílit celé tělo, podpořit vstřebávání živin, regeneraci tkání a krevního oběhu. Chrání před znečištěným životním přostředí a před jedy. Svého nositele chrání před problémy a pomáhá mu dojít bezpečně k jeho cíli. Podporuje proudění lásky a chrání před nenávistí.

Mala Collective vyrábí šperky také z celé škály barev křemene od růžového, tyrkysový až po lávový. Všechny šperky jsou vyrobny ručně na Bali, kde jim také bylo požehnáno a teprve poté ostrov opustily.

 

Velký výběr mal naleznete zde! 

  • -jd-
  • zdroj fotky: Mala Collective/ Energy Obchod
  • překlad: Mgr. Michaela Bebová

 

Objednat předplatné