Než začnete cvičit 03. 09. 2015 PDF Tisk

Jak se obléci na jógu?

Přemýšlíte o své první lekci jógy a v hlavě vám běhá, co na sebe? Michaela Dombrovská vám poradí, jak se na svou první lekci jógy obléknout, abyste se cítili v pohodě a byli v klidu. Užijte si svou jógu. 

Jak se obléci na jógu?

Chystáte se na svou první lekci jógy a netušíte, co na sebe? V časopisech nebo na internetu vídáte především stylově vyladěné a cenově náročné kousky na dokonalých tělech, a na ty vám chybí finance, proporce nebo sebevědomí? Cvičíte často a zvažujete oživení své jógové garderoby? Praxe v jógových studiích je také ovlivněná trendy, technologiemi a módou. Dobrá zpráva ale je, že přesto jde především o pohodu – a to se nemění.

Pokud se chystáte na svou první lekci, bude vám zcela stačit volnější oblečení, ve kterém se cítíte dobře. Delší legíny nebo tepláky, které neškrtí v pase a tričko nebo top, které se při obrácených polohách (hlavou dolů) neshrnují. Cvičí se na boso a lépe vybavená studia mají vlastní podložky, které stačí před a po cvičení jemně očistit. Samozřejmě je dobré mít s sebou ručník a lahev s vodou. Na lekcích jógy jde především o cvičení samotné, provádí se soustředěně a určitě nehrozí, že by se vaším oblečením kdokoliv zabýval. Platí tak, že vadit nesmí především vám samotným.

Pokud cvičíte delší dobu, můžete cítit potřebu své vybavení trochu vylepšit. Ať už z důvodu přesnějšího provádění pozic nebo prostě pro radost. Jógové kolekce oblečení už dnes bývají ve standardní nabídce všech známých sportovních značek. Rozhoduje kvalita provedení a použitých materiálů, vše by mělo být savé, rychle-schnoucí a bez tření v oblasti švů. U vyšší ceny pochopitelně hraje roli také to, aby oblečení dobře vypadalo i po častějším praní. Speciální kolekce jsou pak určeny například pro hot jógu nebo lekce s vysokou fyzickou náročností. 

Lektoři a lektorky své oblečení řeší více, protože je jednak častěji používají a také je jejich povinností na lekcích vypadat upraveně. Že je pohoda na prvním místě ale platí pro všechny stejně. Cítit se dobře je jedním z důvodů, proč se józe všichni věnujeme – a oblečení nám v tom má být pomocníkem, nikoliv překážkou. Jóga je sama o sobě stylem, a to přímo životním.

 

  • autor: Michaela Dombrovská 
  • www.protoze.cz 
  • zdroj fotky: Energy Obchod, Reebok

 

TIP redakce: Oblečení na jógu můžete zakoupit v internetovém Energy Obchodě, nebo si je můžete přímo vyzkoušet v Energy Obchodě, Uruguayská 11, Praha 2. Jóga Market nabízí celou jógovou kolekci Reebok, prohlédněte si ji zde.  

Objednat předplatné