BLESKOVĚ
Spolupracujeme 17. 08. 2020 PDF Tisk

Jak na akné s přírodní kosmetikou Argital

Vyřešte problémy s akné jednou provždy díky účinné italské přírodní kosmetice ARGITAL. Zelený jíl v kombinaci s čistými rostlinnými a esenciální oleji a výtažky z léčivých rostlin společně čistí a normalizují pokožku a navracejí jí její zdravou rovnováhu.

Jak na akné s přírodní kosmetikou Argital

Trápení s akné si asi každý z nás ve větším či menším rozměru zažil. Minimálně v pubertě. Někoho však nevzhledné a mnohdy i bolestivé pupínky trápí až do dospělosti. Příčin vzniku akné i jejich druhů je celá řada. Nejvíce je na akné náchylná mastná pokožka, protože má zvýšenou produkci mazu. Dalšími faktory může být genetická predispozice, hormonální nerovnováha, zánět nebo imunitní reakce. Ovšem není pupínek jako pupínek a ne každý pupínek znamená akné. Abychom si vybrali tu správnou péči o pleť, je potřeba nejprve určit, co se nám to na obličeji vlastně objevilo.

Jaké typy pupínků existují?

 1. růžovka - chronické kožní onemocnění, které se objevuje především na tvářích, bradě, na nose a čele. Projevuje se zarudnutím, pupínky a rozšířenými cévkami. Přesné příčiny vzniku růžovky nejsou doteď objasněné. Existují však faktory, které ji zhoršují, jako je horko, kořeněná jídla, fluor, některé typy léků, nešetrné peelingy a další.
 2. ekzém - zánětlivé onemocnění kůže, které mohou vyvolat vnější i vnitřní faktory. Při akutním projevu se objevují právě pupínky. Na rozdíl od klasického akné jsou však drobnější a seskupené vždy při sobě na menší ploše.
 3. alergická reakce - může být reakcí na určitou potravinu (kopřivka, zčervenání, otok) nebo na konkrétní látku, se kterou přijde naše pokožka do kontaktu (nejčastěji textilie, kosmetika nebo kovy ve špercích nebo na přezce od pásku). Projevuje se pupínky, mokváním a svěděním kůže.
 4. akné - poslední a nejobvyklejší je právě akné. Projevuje se výsevem otevřených i uzavřených komedonů, pupínky a podkožními uzly či cystami, které jsou velmi bolestivé a nejdou vymáčknout. Po podkožní formě akné pak často mohou zůstávat i jizvičky.

Argital produkty na akné a růžovku
Při péči o aknózní pleť je důležité sáhnout po protizánětlivých a zároveň uklidňujících produktech. V oblasti konvenční kosmetiky jsou oblíbené vysušující a zmatňující produkty. Ty však mohou pokožku ještě více podráždit, narušit a oslabit, takže se brání ještě větší produkcí mazu a výsevem dalších a dalších pupínků. 

Pro aknózní, přecitlivělou a reaktivní pleť je ideální minimalistická péče bez nadbytečného množství složek a překombinovávání produktů.

Produkty pro každodenní ošetření pleti + extra péče:

 1. krok: čištění pleti
  Hypoalergenní čisticí mléko s violkou – obsahuje extrakt z violky trojbarevné a gel ze zeleného jílu. Tyto složky pleť zklidňují a pomáhají jí navrátit rovnováhu. 
 1. krok: dočištění, tonizace a příprava na další ošetření
  Osvěžující pleťová voda na akné – obohacená o esenciální oleje z cedru atlaského, levandule a niaouli. Čistí, vyrovnává a působí protizánětlivě a antibakteriálně.
 1. krok: krém
  Zvolte krém podle svého typu a stavu pleti. Pro mladou pleť s akné je vhodný Krém s lopuchovým kořenem. Pro akné v dospělosti, které může být už chronické, nebo na růžovku doporučujeme Krém s echinaceou.
 1. krok: extra péče
  Jednou až dvakrát týdně dopřejte pleti masku ze zeleného jílu „Argiltubo“. Je na bázi zeleného jílu, obohacená o extrakty z měsíčku a přesličky a brutnákový olej. Jíl má úžasnou schopnost vázat na sebe nečistoty, pokožku čistí a vyrovnává. Díky obsaženým bylinným extraktům maska také urychluje hojení pupínků a působí protizánětlivě.

 Více: www.cosmeticanatura.czwww.argital.cz

Objednat předplatné