Ostatní jógy 29. 05. 2017 PDF Tisk

Jak jsem se setkala s Wheel jógou

"Když se vaše vášeň stane vaší prací, je to krása, ale může to být krása zničující..."

Jak jsem se setkala s Wheel jógou

Asi každý lektor někdy došel do bodu, kdy zjistil, že ze sebe dává moc. Mně se tohle stalo asi před rokem. S jógou jsem začala už jako dítě a v různých formách provázela celý můj život. Dřív mě samozřejmě bavily dynamické formy, jógová akrobacie, a i to mě dovedlo k pole dance. Zhruba po roce cvičení mě oslovila majitelka studia, kam jsem chodila, jestli bych si nechtěla udělat lektorský kurz na létací jógu, a samozřejmě jsem chtěla. Okamžitě jsem se přihlásila a už za 2 týdny odjela do Uherského Hradiště.

Kurz skončil v neděli v 6 večer a v pondělí v 7 ráno jsem měla první lekci. S pocitem, že to nemůžu zvládnout, jsem ji odučila a za chvilku mě hned čekaly další. No zvládla jsem to, kolikrát jsem zvládla i to, co jsem zvládnout neměla, a tak jsem se dostala do takového lektorského kolotoče. Učit se, učit, učit se, učit... Od té doby jsem v každé volné chvíli absolvovala nějaké školení, ať už tady, nebo v zahraničí. Do této chvíle jsem absolvovala kolem 1000 hodin rekvalifikačních kurzů, specializovaných školení a za měsíc letím na 2 měsíce dlouhý intenzivní 500hodinový kurz na Bali.

Když se vaše vášeň stane vaší prací, je to krása, ale může to být krása zničující. I něčím zdravým se člověk může zranit, když je toho příliš, a jelikož mě má práce neskutečně baví, neustále jí přibývalo, až jsem se dostala do bodu, kdy jsem měla 5–8 lekcí denně, včetně víkendů. To je samozřejmě dlouhodobě neudržitelná situace, ale klienti se stávají přáteli, a tak každý záskok nebo rušení lekce je osobní záležitost, záležitost nepříjemná.

Jak asi tušíte, jednoho dne už to prostě bylo moc. S přetíženými vzpřimovači a šlachami celého těla jsem musela na pohotovost a začalo dlouhé období rehabilitace, odpočinku a rušení lekcí. Někdo to bral dobře, někdo hůř, ale nejhůř jsem to brala já. Sama doma, místo své milované aktivity trávené s milovanými lidmi. Jak jsem se tak nudila, objevila jsem na internetu jóga wheel. Okamžitě jsem si ho objednala, a hned když dorazil, začala jsem s ním cvičit. Po 2 týdnech denní praxe s wheelem jsem se začala cítit jako nová. Jako první přestala bolet záda, znovu jsem částečně nabyla fyzičku, ale hlavně jsem se do něj zamilovala. Začala jsem o něm psát studii ve spolupráci s mojí milou fyzioterapeutkou, která je v současné době na mateřské dovolené, a zmínila jsem se Kačce Mrugalové, se kterou jsem v té době začínala spolupracovat v rámci KM Yoga Teamu.

Slovo dalo slovo a my zjistily, že nám to spolu prostě jde. Daly jsme se dohromady a vypracovaly společné studie o použití jóga wheelu pro speciální klientelu a ve fitness. Objely jsme spoustu úžasných studií a do dalších se chystáme, vytvořily školení pro lektory a další v Praze i Brně nás čekají, a co je nejdůležitější, staly se z nás kamarádky. Jógová praxe, ať už s wheelem, nebo bez něj, je neskutečně hluboký prožitek, a když ho máte s kým sdílet, je to něco, co opravdu stojí za to. Wheel jako takový mně i mým klientům nabídl něco úžasného a budu moc ráda, když to bude moct nabídnout i vám.

 

Objednat předplatné