Vzdělávání 20. 04. 2015 PDF Tisk

Iyengar Yoga Institut otvírá dveře i v ČR!

V rámci šíření kvalitní výuky i za hranicemi Indie, rodina BKS Iyengara osobně potvrzuje založení Institutů ve světě, kterých je zatím pouze hrstka.  V únoru 2015 se tohoto uznání dostalo i studiu Heleny Kubrychtové Bártové (učitelce úrovně Senior Intermediate I.) v Praze.

Iyengar Yoga Institut otvírá dveře i v ČR!

Iyengar jóga [ajengar jóga] patří k jedné z nejrozšířenějších metod výuky jógy na světě. Jejím zakladatelem byl indický učitel BKS Iyengar (1918 - 2014). V odkazu gurujiho pokračují jeho dcera Geeta Iyengar, syn Prashant Iyengar a vnučka Abhijata Sridhar a mnoho zkušených učitelů po celém světě. Typickými znaky Iyengar jógy je důraz na precizní provedení ásany (pozice), detailní instrukce od lektora, delší výdrže v ásanách a (ne nezbytně) použití pomůcek pro pochopení akcí či kvůli pohybovému omezení. Lektor zároveň fyzicky koriguje studentovu pozici.

V roce 1975 BKS Iyengar v indické Puně založil Ramamani Iyengar Memorial Yoga Institute (RIMYI), do kterého jezdí každý rok stovky učitelů a studentů Iyengar jógy doplňovat vlastní vzdělání a posouvat se ve své praxi dál. Učitelé prochází výukou nejen ásanové a pránajámové praxe, ale i jógovou filosofií a ti zkušenější (minimálně 7 let učitelské praxe) i lekcemi „yoga therapy“.  RIMYI udává rytmus výuky Iyengar jógy po celém světě. 

V rámci šíření kvalitní výuky i za hranicemi Indie, rodina BKS Iyengara osobně potvrzuje založení Institutů ve světě, kterých je zatím pouze hrstka.  V únoru 2015 se tohoto uznání dostalo i studiu Heleny Kubrychtové Bártové (učitelce úrovně Senior Intermediate I.) v Praze. Helena si potvrzení vyzvedla od Geety i Prashanta během její stáže v Indii. Proto dochází od března 2015 k postupné změně identity Yogajoga studia na Iyengar Yoga Institut Praha. Tato změna bude plně dokončena v březnu 2016. Iyengar Yoga Institut Praha je in memoriam zasvěcen BKS Iyengarovi.

Co znamená Iyengar Yoga Institut Praha?

  • plně vybavený prostor pomůckami na výuku Iyengar jógy i Yoga Therapy
  • lekce jsou vedeny ryze podle metody BKS Iyengara 
  • studenti mají možnost vývoje pod vedením učitelů různých úrovní
  • nejvyšší počet certifikovaných učitelů Iyengar jógy v ČR
  • nejzkušenější učitel Iyengar jógy v ČR
  • uznání vysoké profesionality týmu učitelů v rámci celého světa 
  • závazek k šíření informací o Iyengar józe širší veřejnosti
  • zprostředkování návazného vzdělávání pro učitele Iyengar jógy  

Vyzkoušejte profesionální lekce Iyengar jógy v Yogajoga studiu|Iyengar Yoga Institutu Praha!

Objednat předplatné