BLESKOVĚ
Vzdělávání 05. 09. 2022 PDF Tisk

Inspirujte se: Jóga jako (SELF) terapie

Specializovaný seberozvojový seminář Jóga jako (SELF) terapie se zabývá propojením mozku a těla v součinnosti pro zdravý pohyb, regeneraci optimálního držení těla a zařazením jógové filozofie do fyzické praxe jógy i běžného života za účelem pozitivního „pocitu“ sebe sama. Skrz uvolněné tělo, praxi ásan, rozvinutý dechový rytmus a schopnost pracovat s pozorností, se naučíte působit na všechny složky lidské bytosti (5 obalů těla) a otevřete cestu k vlastní spokojenosti. Rozvinete fyzickou i mentální praxi jógy.

Inspirujte se: Jóga jako (SELF) terapie

Program určený nejenom pro instruktory, kteří cvičí jógu a hledají inspiraci, nasměrování, prohloubení své cesty a chtějí si osvojit způsoby a postupy terapeutické jógy.

Václav Krejčík o programu

"Na nový seminář Yoga Worldu jsem se připravoval dlouho. Čekal jsem, až uzraje čas, až uzraju já, protože vše, co předávám, potřebuji cítit. Nabízím trochu jiný pohled na "běžné" - známé i méně známé jednoduché pozice a jógové, meditační techniky. Ta "jiná" jednoduchost je pochopitelná až když jsme saturovaní pohybem (ásanami) a žijeme svou praxí. V tu chvíli je důležité hledat dál a nestát na místě. Odložit, to, co znám, sundat třeba i tíživý kabát (zkušenost, jistota, sebeoceňování) a rozšířit obzor dál- k celistvosti jógy. To je můj seminář Jóga jako (SELF) terapie s uvědoměním si, že je tady něco převyšujícího, co nám je jistotou, zdrojem i ochranou. Filozofie a víra… jako potrava pro ducha byla tím, co celý seminář spojovalo.

Doufám, že seminář pomůže při "zažehnutí" - nové nebo hlubší cesty".

O semináři

Lidské tělo je neskutečně moudré a chytré. Jeho dokonalost vnitřního prostředí a funkcí v souladu všeho, co a jak má fungovat, je něco víc než pouhé standardní nastavení. Díky své vůli a snaze jsme schopni svou myslí tělo ovlivnit na cestě sebeuzdravení. Navíc poselství jógové filozofie a její přenesení do života – žitá filozofie - pomáhá najít stabilitu, jistotu a sílu pro každodenní život.

V rámci semináře se budete dotýkat těchto oblastí:

Tělo
Pohybová moudrost lidského těla je od počátků jeho vývoje nastavená a my ji pouze aktivujeme a stále rozvíjíme v souvislosti s naším věkem. Ve společnosti jógy naše tělo vzkvétá, rozvíjí se a jógový pohyb se projevuje jako ladný, jemný, krásný a především jednoduchý. Stačí se pouze oddat dechu, pozornost směřovat dovnitř a nechat se unést k možnostem svého těla. Každá výzva tělu pomůže dostane ho o kousíček dál a pomáhá ho udržovat i s postupujícím věkem, kterým přirozeně člověk prochází.

Mysl a duše – žitá filozofie
Jógová filozofe a její vybrané podstatné části přináší pro mysl a vnitřní Já jasnou oporu, a to nejenom na úrovni mentální a duševní, ale také na fyzické. Je pomocníkem seberozvoje a jednoduchou přirozeností běžného života. Návod, jak s ní pracovat, poslouží vlastní praxi, ale i k rozvoji umění učit klienty lekcí jógy – inspirovat je a směrovat k zájmu hledání… pravdy, poznání, cesty.

Termín: 15.–16. 10. 2022
Lektor:
Václav Krejčík
Místo konání:
Energy Studio, Praha 1

Bližší informace a přihláška ZDE.

Objednat předplatné