BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 11. 02. 2021 PDF Tisk

Inspirace on-line

Chcete mít nějaký pravidelný pohyb, ale dochází vám inspirace? Nevadí. Existuje spousta sportovních appek, které vám v rozletu jistě pomohou.

Inspirace on-line

Venku je stále zima a my jsme víceméně zavření doma. I tak je ale velice důležité, abychom se sami sobě věnovali a udržovali své tělo v pohybu. Nemusí to být vždy o tom dostat se ven z domu, stačí, když se dostaneme z gauče!

Běh 
Už na jaře začal obrovský běžecký boom, protože mnoho lidí se vrátilo k nejjednoduššímu cvičení: pokládání jedné nohy před druhou, dokud nestráví dostatečné množství času mimo svůj zdánlivě se zmenšující domov. Skoro nic nepotřebujete – tedy kromě kvalitních běžeckých bot a správné appky, která změří a zaznamená trasu, abyste se příště měli od čeho odpíchnout. Můžete zkusit třeba Nike Run Club a sdílet své výkony s těmi, kteří mají pro běh stejnou vášeň jako vy. 

Pilates
Pokud si chcete malinko víc máknout, ale běh není zrovna vaše nejmilejší činnost, zkuste pilates, které kombinuje prvky jógy, klasického posilování a baletu. Pilates Anytime nebo Pilates (cvičení přímo určené na doma) vám přinesou skvělý pocit z dobře odvedeného tréninku.

Peloton
S vybavením nebo bez něj. Jistě jste slyšeli o Pelotonově kole a běžeckém pásu. Android i iOS nabízí řadu aplikací pro ty, kteří chtějí být doma, a přesto se udržovat ve formě, a to bez velkých investic do hardwaru. Můžete si vybrat mezi programy, které vyžadují specifické vybavení (například lekce, které používají odporové gumy), nebo takové, které vůbec žádné vybavení nevyžadují. Zvolit můžete např. PELOTONE Indoor Cycle Studio.

Jóga 
Zklidnit tělo a vyčistit hlavu se hodí vždy a je jedno, zda pracujete z domova nebo do práce jezdíte. Správné protažení a relax, které vám i dají do těla, je tím, co každý z nás potřebuje. Aplikace jako Yoga | Daily Yoga nebo Yoga for Beginners najdete v každém telefonu a lekcím šitým na míru vašim potřebám už nic nebrání. 

TIP
Vyzkoušejte Jóga Virtual – největší online jógovou videotéku u nás – a praktikujte kdykoliv a kdekoliv. Videa v češtině, pestrý výběr lekcí pod vedením zkušených lektorů jógy. Pokud si předplatíte časopis JÓGA DNES, získáte přístup do této jógotéky zdarma!

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné