Psyché&Duše 08. 05. 2016 PDF Tisk

O hledání štěstí....nová kniha Václava Krejčíka

Člověk chce být radostný a šťastný. Hledá štěstí všude, kde se dá. Nejdříve se obrací ven, do světa, do okolí, až postupně začne chápat, že v neustále změně okolo nás se o něco pevného opřít nedá. Pak teprve stáčí pozornost dovnitř a zkouší hledat v sobě. Zkouší, zkouší a znovu zkouší! Již v prodeji! 

O hledání štěstí....nová kniha Václava Krejčíka

O hledání štěstí, domácí praxi jógy, očistě, rituálech a indických příbězích je nová kniha Václava Krejčíka, která vychází u vydavatelství Grada. Václav Krejčík ke knize dodává:

Co se uvnitř člověka hledajícího štěstí, vnitřní klid a vyrovnanost odehrává, jaké pochody v mysli vyvstávají bez přikrášlování a zabarvování – to je má určitá zpověď z několikaleté cesty hledání. Často jsem vnímaný jako ten, kdo má návod, jak být v kondici, jak pečovat o své zdraví a jak docílit trvale přítomného úsměvu, nebo jak být šťastný. Je to však tak?

Putování k sobě sama, vnímání pádů a opětovných vstávání, stejně jako mé cesty do Indie za hledáním vnitřního klidu, o který mi jde, zcela naplňuje mou novou knihu Jóga, očista a rituály s podtitulem „Domácí jógové studio“. Můžu cestovat po celém světě, navštěvovat ášrámy v Indii a Nepálu, trávit čas na louce pod Dachsteinem nebo se dívat na nádheru Havajských ostrovů a prožívat ji, ale pak se opět vracím domů a toužím… toužím po klidu, který byl tam. Při psaní této knížky, jako mé terapie, jsem si uvědomil, jak důležité je zkoušet přenést klid právě do našich podmínek, denních situací, povinností a systémů, ve kterých běžně jsme a žijeme ten „rutinní“ život. Jak dobít baterky a nenechat je svou nevědomostí rychlé vybíjet. Domácí jógové studio je právě podtitul z tohoto důvodu. Co se někde naučíme, s čím se seznámíme a ztotožníme, to využijme, rozšiřme a dělejme doma! Využijme tuto sílu, která rozpoutává vnitřní radost v každém nádechu a výdechu. Udělejme něco proto, aby z každého okamžiku bylo cítit usměvavé štěstí, které nemá podmínku. Zkusme objevit svou vnitřní víru, jako to omamné zářící štěstí, jenž dokáže nakazit i druhé, i přesto, že jejich cesta je ta jejich. Objevme svou záři a sílu jít naplno svou cestou bez závislosti na okolních podmínkách.

Je to těžké. Nejsme však na světě pro lehké výzvy, ale pro zpracování sebe sama a jeho osvobození. Proto naše cesta není stále dlážděna a vykládána květy orchidejí, ale jsou tam občas i trny. Když se píchneme nebo jsme popíchnuti, stáváme se ohroženými a současně odhalenými – zranitelnými. Odkládáme vše, co považujeme za důležité, a řešíme v přítomnosti „přežití“! A to je náš každý den. Překážka je pro nás vždy probouzejícím faktorem k uvědomění si vědomí přítomnosti, k sebepoznání a vnitřní transformaci.

Nabízím vám možnou dechovou, ásanovou, meditační, očistnou a stravovací praxi pro osvěžení, stejně jako své indické příběhy, na kterých jsem měl něco pochopit. Nabízím vám jako oporu vnitřní sílu sílící přes filosofii a mytologii, které ač jsou pradávné, ukazují, jak jednoduché a aktuální v naší cestě za harmonií mohou být.

Je to má desátá knížka, která ztrácí sílu v obrázcích a odhaluje sílu písmenek. Něco lze slovy popsat, na něco slova nestačí, k něčemu se můžete inspirovat, ale volba cesty zůstane jen a jen na vás!

Užijte si svou jógovou-životní praxi v naprosté pozornosti k sobě sama”.

-jd-

www.jogamarket.cz

zdroj fotky: Shutterstock.com

 

Knihu JÓGA, OČISTA A RITUÁLY lze objednat ZDE!

 

 

Objednat předplatné