BLESKOVĚ
Archív textů JD vydání 13. 09. 2010 PDF Tisk

Editorial JÓGA DNES PODZIM 3/2010

Znáte ten pocit, kdy přesně víte, jak proběhne Vaše pečlivě naplánovaná dovolená? Nebo bezchybné prázdniny sdětmi? I já jsem tento pocit měla… Záhy jsem pochopila, že se vjedné vteřině může všechno...

Editorial JÓGA DNES PODZIM 3/2010

Znáte ten pocit, kdy přesně víte, jak proběhne Vaše pečlivě naplánovaná dovolená? Nebo bezchybné prázdniny sdětmi? I já jsem tento pocit měla… Záhy jsem pochopila, že se vjedné vteřině může všechno otočit jako na kramfleku. Člověk míní… A tak jsem místo rozmanitých cest s dětmi strávila celé dva měsíce sama vposteli bojujíc se stále se vracející angínou. A cestovala jen ve svých myšlenkách. Zpětně musím říct, že paradoxně to byly hodně zážitkové prázdniny. Mé cesty vedly do dalekých zákoutí duše, na samé dno svědomí a odtud zase vzhůru kvrcholkům slibů a předsevzetí… Zkrátka super exotická dovolená, na kterou si (čas) jen tak nenašetříte. A jako každá správná cesta přinesla různá poznání, uzavřené tiché dohody a rozkryla důležité symboly. Jistě měla svůj smysl.

Jeden z mých poprázdninových slibů se zdá být velmi jednoduchý – naslouchat přírodě a jejím cyklům, sladit vlastní rytmus stím přirozeným a řídit se jím. Všichni víme, že realizace bývá složitější. A to je jeden zdůvodů, proč jsme pro Vás tentokráte připravili VELKOU DETOXIKAČNÍ PŘÍLOHU a rozšířili náš časopis o 16 stran! Detoxikace totiž souvisí správě nadcházejícím podzimem – jemu patří a my ji potřebujeme.

Rady, tipy, recepty, cvičení fyzické i meditační naleznete uvnitř časopisu. Snad Vám bude dostatečnou inspirací. Tak si pečlivě připravte „svou“ detoxikační kúru, vyčleňte si na ni dostatečný čas a hlavně ji nevzdávejte před koncem! Uvidíte, že se Vám tělo odvděčí zvýšenou obranyschopností a duše klidem a lehkostí. Navíc třeba prožijete podzim i následující zimu bez všech nachlazení a nedej bože angín!

A buďme optimističtí! Podzim je krásné období, plné neskutečných barev a proměn. Tak si ho užijme i sjeho dešti a plískanicemi. Vždyť se potkáme zase až za rok!

Kateřina Ondroušková

Objednat předplatné