Jóga Zprávy 10. 10. 2023 PDF Tisk

Duševní zdraví a 40 zdravých receptů v Jóga Dnes SPECIÁLU - říjen 2023

Jsme velice rádi, že se podařilo šéfredaktorce Jóga Dnes SPECIÁLU, Michaele Bebové (biochemicka.cz), připravit a zpracovat témata související s podzimem a vitalitou. Podzimní vydání Jóga Dnes SPECIÁLU, které se věnuje duševnímu zdraví, přinese zajímavosti o dýchání, potřebě kvalitního spánku, o vyslovených přáních (sankalpa) a také o mindfulness pro zimní období.

Duševní zdraví a 40 zdravých receptů v Jóga Dnes SPECIÁLU - říjen 2023

Časopis vychází 10. 10. a to právě na MEZINÁRODNÍ DEN DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ. Ve Speciálu si můžete zacvičit se třemi fotoseriály cvičebních a meditačních sestav v klidu domova. V jedné sestavě se zaměříte i na tématiku gun a jógy, co to guny jsou a jak se projevují v jógovém cvičení.

Toto vydání je skvělým průvodcem pro všechny, kteří chtějí podpořit podzimní energii, udržet svou mysl bez podlehnutí chmurám a emocím a nebo těm, kteří chtějí nalézt způsob, jak si zkrátka užít jedno z nejbarevnějších období roku navzdory ubývajícími svitu, venkovním teplotám i přirozené aktivitě.

Jóga je užitečným nástrojem pro podporu duševního zdraví. Pravidelná praxe jógy spojená s dechem a meditací může pomoci uklidnit mysl, zlepšit emoční stabilitu a snížit stres. Různé pozice a techniky jógy mohou také pomoci uvolnit napětí v těle a podpořit celkový pocit pohody.

Duševní zdraví se týká celkového stavu a funkčnosti mysli - způsobu práce s emocemi a vnitřním já (duší). Zahrnuje schopnost řešit stres, tvořit postoj pozorovatele, pěstovat kvalitní vztahy a pocit seberealizace. Díky duševnímu zdraví jsme schopni vyrovnat se s obtížemi, smutkem, stresujícími situacemi a adaptovat se na změny. Je důležité si uvědomit, že duševní zdraví je stejně důležité jako fyzické zdraví, a měli bychom se o něj starat stejnou mírou pozornosti.

Velká čas Speciálu se věnuje blížícím se svátkům adventu a v této návaznosti jsme připravili 40 zdravých receptů pro pohoštění v tomto období. Seznámíte se i s historií svátků, tradicemi a symbolikou, začtete se do principů udržení rovnováhy ve „stresových” chvílích a především se budete moci inspirovat pro přípravu chutných, ale zdravějších pokrmů.

-jd-

Objednat předplatné