Power jóga 26. 03. 2012 PDF Tisk

Detox powerjógou

Cvičení powerjógy je určené všem, kteří vnímají své tělo jako přítele a chtějí mu poskytnout intenzivní trénink pro svalovou sílu a pružnost. Pokud nám má být tělo společníkem celý život, je nutné o n...
Detox powerjógou
Cvičení powerjógy je určené všem, kteří vnímají své tělo jako přítele a chtějí mu poskytnout intenzivní trénink pro svalovou sílu a pružnost. Pokud nám má být tělo společníkem celý život, je nutné o něj pečovat. Stejně tak potřebná péče by měla být i o mysl. S pozitivní myslí se životem kráčí snáze. Toto pohodové naladění ovlivňuje i tělo a všechny procesy v těle. Díky dechu, kterému se powerjóga věnuje na prvním místě, je mysl pravidelně pročišťována. Powerjóga tak mimo jiné slouží jako efektivní trénink pro zvládnutí nároků současného světa.
Po první lekci powerjógy se člověk podivuje, cože to má za svaly. V začátcích powerjógy objeví svaly, o kterých ani nevěděl, které byly ochablé a zkrácené. Tyto svaly si postupně zvykají na zatížení a jsou pravidelně trénovány. Citlivé jsou mezižeberní svaly, které fungují jako pomocné svaly při dýchání, dále i vnitřní svaly, které tvoří hluboký svalový stabilizační systém. Pravidelným cvičením se zformují i svaly na povrchu a tím docílíte díky powerjóze nejen fungujícího „obalu“ svého Já, ale i krásné pevné postavy. Budete silní a pružní a stejně taková bude i mysl. Nejenom svaly pracují, ale i všechny orgány a soustavy uvnitř těla. Ač se o tom nehovoří, tak podstatný revitalizační účinek zaznamenává celé vnitřní prostředí. Zvyšuje se kapacita plic, zlepšuje se fungování srdce a cév, dochází k podpoře společné symbiózy plic a srdce tak, aby se šetřila energie. Mozek dostává v každé kapce krve dostatek živin pro svou správnou činnost. 
A proč se na konci lekce cítíte tak dobře? Po odcvičené lekci jste zaplaveni endorfiny (hormony štěstí), které v závěrečné relaxaci navodí v těle pocit tepla a klidu. Všechny energetické dráhy v těle jsou protažené a celé tělo uvolněné. Energie může proudit. Celou lekci pracujete s dechem a tak účinně ovlivňujete práci své mysli, pozornosti a vědomí. Pozorností k dechu pročistíte hlavu a budete se cítit volní a čistí. 
Zvyšte účinek powerjógou HOT! Při powerjóze HOT budete odcházet z lekce uvolnění, intenzivněji protažení a s pocitem čisté a prázdné hlavy. Teplo podpoří odplavování metabolických toxinů z těla, ale i mentálních i emocionálních. Cítíte se lehcí a bez jakéhokoliv omezení. 
Václav Krejčík www.energystudio.cz

Objednat předplatné