Spolupracujeme 18. 02. 2015 PDF Tisk

Brontosauři v Himálajích

Představujeme vám začáteční spolupráci časpisu JÓGA DNES s Brountosaury v Himálajích. Postupně vám budeme přinášet novinky a spolupráci tak vyplňovat. !!!Nepřehlédněte výzvu dole v článku!!!. 

Brontosauři v Himálajích

Organizace Brontosauři v Himálajích podporuje rozvoj školy rozvoje školy Spring Dales Public School ležící ve vesnici Mulbekh, Malý Tibet, severní Indie. Brontosauři v Himálajích jsou jednou českou neziskovou organizací, jejíž rozvojový projekt spolufinancuje 14. Dalajláma.

Ve vesnici Mulbekh si před dvaceti lety založili tamní obyvatelé školu s vizí: „zajištění dobrého vzdělání vlastním dětem v jejich rodném prostředí pomocí intelektuálního, tělesného rozvoje a rozvoje dovedností, jakož i ctěním moudrosti morálních, duchovních a kulturních hodnot v moderním, pozitivním a přátelském prostředí“.

Pro naplnění vize školy je zpracován komplexní plán rozvoje současné školy zahrnující rozvoj infrastruktury, výuky, financování, personalistiky a organizační struktury realizovaný v termínu 2011 až 2021. Nový školní kampus pro 350 dětí bude energetický závislý na solární energii, postaven inovovanými tradičními stavebními metodami z lokálně dostupných materiálů. Moderní vyučovací schéma umožní dětem jednak kontakt s okolním světem ale také pěstování vztahu k tradiční kultuře. Studium ve škole bude dostupné dětem ze všech sociálních vrstev. Škola bude sloužit také jako vzdělávací centrum pro všechny obyvatele bloku Shergole, kde žije 3500 obyvatel.

Organizace Brontosauři v Himálajích podporuje rozvoj školy finančními prostředky (doposud 3,6 mil. Kč), odbornou asistencí při plánování a realizaci rozvoje (například Martin Knap - architekt - člen týmu architektů olympijského stadionu v Londýně) a pomocí od českých dobrovolníků (například David Kraus, Světlana Nálepková, Martin Bursík, Kateřina Jacques, Ivana Jirešová, Viktor Dyk).

Jedním z partnerů rozvoje školy Spring Dales Public School je Jeho Svatost 14. dalajláma, který spolufinancuje rozvoj školy. Na audienci v červenci 2012 sdělil 14. Dalajláma členům organizace Brontosauři v Himálajích: „cítím jako svou povinnost usilovat o přežití odkazu Václava Havla. Jsem velmi rád, že mi v tom pomáháte svou nezištnou pomocí dětem z vesnice Mulbekh“.

V průběhu posledních dvou let prošel projekt rozvoje školy iniciační fází a bylo naplněno přibližně 20% celkového plánu. V rámci iniciační fáze se ukázalo, že realizaci celého projektu rozvoje nebrání žádná významná překážka. V současnosti hledají Brontosauři v Himálajích další partnery, kteří se budou podílet na naplnění celého rozvojového projektu; partnery, kteří chtějí pomoci v zemi s podobným osudem jako je Česká republika a chtějí společně s námi usilovat o přežití odkazu Václava Havla.

Co můžete udělat

  • Stát se Himálajským patronem – pravidelným příspěvkem zajistit rozvoj tamní školy
  • Odjet pomoci do Himálají jako dobrovolník nebo se stát odborným asistentem školního rozvoje
  • Účastnit se dobročinného kurzu buddhismu nebo benefiční himálajské výzvy v Malém Tibetu a podpořit tím školu v Mulbekhu
  • Nakoupit v obchodě Brontosaurů v Himálajích
  • Pomáhat organizaci Brontosauři v Himálajích v ČR

Více informací na webu:

www.BrontosaurivHimalajich.cz

 

JÓGA DNES ve spolupráci s Brontosaury v Himálajích připravují na podporu prosincovou akci, která proběhne v jednom dni začátkem prosince. Jste-li jógové, sportovní, wellness centrum a máte-li zájem se zúčastnit a svou účastí a příspěvkem ze vstupného přidat do celkového rozpočtu finanční pomoc na rozvoj Bronstosaurů v Himálajích a jejich projeků, ozvěte se na vaclav@jogadnes.cz 

Děkujeme! 

Objednat předplatné