Ostatní jógy 15. 10. 2018 PDF Tisk

Aqua jóga na Islandu

Po celá staletí je Islanďanům dobře známo, že teplá voda změkčuje svaly a klouby a činí tělo pružnější. Proto není žádným překvapením, že jóga ve vodě se stala velmi populární, protože spojuje nově nalezenou východní praxi a je jedním z nejvíce zakořeněných kulturních prvků Islandu.

Aqua jóga na Islandu

Islanďané se řadí mezi nejzdravější národy na světě. Průměrná délka života na Islandu je u žen 84,5 let, u mužů 81,8 let. Čerstvé a neznečištěné ovzduší, jeden z nejčistějších vodních zdrojů na Zemi. Zdravá strava – čerstvé ryby, zelenina, pasoucí se dobytek, organické suroviny již dlouho přispívají k ostrovnímu wellness.

Islanďané začali cvičit jógu v usilovném tempu. Není divu, ta je často spojována se zdravým životním stylem a bytím v souladu s přírodou. Většina Islanďanů cvičí v pravidelných intervalech, pro svou experimentální povahu mají tendenci se rychle a otevřeně přizpůsobovat novým trendům. V posledních několika letech se na Islandu cvičí praxe různých jógových tradic, které jsou typické, přesto Islanďané přišli i s vlastními verzemi, které odrážejí mnoho zvláštností této země. Vodopády, ledovce, sopečná aktivita probouzející se v nitru Země. Země skřítků a elfů. Plavecká sezóna je tu díky geotermální energii celoroční.

Jóga v nedotčené přírodě

Je mnohem jednodušší naplnit mysl klidem, když jste obklopeni nedotčenou přírodou, horami, než je tomu uprostřed města. Nepřetržitá blízkost přírody je rájem, pro každého, kdo kráčí po jógové cestě. Budete vnímat sebe, přírodu a uvědomíte si, že jste prvkem přírodních zákonů. Dýchat čistý vzduch, vědomé dýchání, naplnění životní síly, může být vše, co potřebujete k dosažení okamžiku vnitřního klidu. Na Islandu vás osloví množství nabídek, které zahrnují lekce jógy s certifikovaným instruktorem, strávené v přírodě, často v kombinaci s pěší turistikou a návštěvou přírodních lázní.

Aqua jóga

Nejčistější voda na světě, největší geotermální zdroje energie vedly k výstavbě řady venkovních bazénů po celé zemi. Bazény a veřejné lázně hrají důležitou roli v islandské kultuře; jsou to jakási komunitní centra, kde se lidé setkávají, mohou si zde třeba odpočinout po náročném pracovním dni nebo se osvěžit. Po celá staletí je Islanďanům dobře známo, že teplá voda změkčuje svaly a klouby a činí tělo pružnější. Proto není žádným překvapením, že jóga ve vodě se stala velmi populární, protože spojuje nově nalezenou východní praxi a je jedním z nejvíce zakořeněných kulturních prvků Islandu. Aqua jógu si vyzkoušejte v termálním bazénu Seltjarnarness nejseverněji položeného hlavního města na světě. V reykjavické plovárně vám zapůjčí speciálně upravenou koupací čepici, díky které zakusíte stav beztíže a užijete si hlubokou relaxaci ve vodě.

 

  • autor: Eva Učňová
  • foto: Unnur Valdís Kristjánsdóttir

Objednat předplatné