BLESKOVĚ
Cestování 07. 12. 2023 PDF Tisk

Allgäu - dovolená v podhůří Alp

Jižní Německo je opravdu krásné, dostanete se tam pohodlně autem a cesta z Prahy trvá cca 5h. Přesto to není úplně vyhledávaný cíl a já jsem se rozhodla vám ho trochu přiblížit, konkrétně oblast zvanou Allgäu.

Allgäu - dovolená v podhůří Alp

Allgäu je kraj na jihozápadě Bavorska, pod vrcholky skalnatých hor, ležící mezi romantickými údolími v podhůří Alp. Je to jeden z nejoblíbenějších dovolenkových cílů v Německu a říká se mu také území bylinek. Na jeho horských loukách totiž roste nejenom plno bylin, ale také léčivých rostlinek. To poznáte hlavně v okolních vesničkách, kde si můžete v místních obchůdcíchnakoupit různé bylinné produkty právě z této oblasti.

Alpy v této oblasti se táhnou mezi městy Füssen a Lindau až k Bodamskému jezeru.

Od jara do podzimu se sem můžete vydat poznávat krásy přírody při pěší turistice, v zimě si užijete lyžování. Oblast nabízí opravdu bezpočet možností, jak si vaši dovolenou užít a je vhodná i pro děti.

My jsme vyrazili v létě a ubytovali se poblíž města Kempten. Měli jsme tak skvělý výchozí bod jak pro výlety směrem k Bodamskému jezeru, tak na druhou stranu směrem k známému zámku Neuschwanstein.

Zámek Neuschwanstein je jeden z nejznámějších a nejfotogeničtějších zámků vůbec. Ale připravte se na to, že kromě vás tam budou i davy dalších lidí a všichni budou chtít ukořistit tu nejlepší fotku. Pohled je to opravdu krásný, ale docela jsme si oddechli, když jsme se přemístili k blízkému jezeru Alpsee, rozprostřeli si deku na břehu a kochali se výhledy na Alpy.

Na naší dovolené jsme se těšili hlavně na dlouhé pěší výlety. Okamžitě nás nadchla zeleň všude kolem, nádherné scenérie, čistý horský vzduch a jezera s křišťálově průzračnou vodou. Všude na našich cestách jsme potkávali volně se pasoucí krávy. Naopak turistů bylo minimálně a tak jsme si mohli dosyta užívat klid a ticho přírody.

Jógovou podložku jsem měla sebou a těšila se na každé ráno, kdy jsem si ji rozložila ještě na rosou pokrytou trávu a užila si meditaci a jemnou praxi za cinkotu kravích zvonků a nasávala chladný a čistý ranní vzduch.

V oblasti Allgäu je také plno jezer, většina z nich je vhodná na koupání a tak se můžete během léta skvěle osvěžit a zaplavat si. Nejznámější a největší je Bodamské jezero, ale kromě něj můžete objevovat více než 100 dalších jezer v této oblasti. U většiny z nich najdete upravené pláže, dřevěná mola ze kterých můžete skákat do rovnou vody, můžete si půjčit lodičky nebo se jen usadit do některé z příjemných kaváren či restaurací na promenádě a pozorovat okolní dění.

A určitě musíte ochutnat místní specialitu sýrové špecle.

Jeden z našich výletů byl na stezku korunami stromů - Skywalk Allgäu, která se nachází v oblasti zvané Scheidegg.

To byl opravdu zážitek. V některých místech jste až ve 40 metrové výšce a máte tak překrásné výhledy do okolí. Určitě doporučuji i s dětmi, pro které je kromě spousty prolézaček přímo v korunách stromů připravené i velké hřiště a plno dalších atrakcí.

Městečka jsou malebná s typickými barevnými fasádami a dřevěnými okenicemi. Uličky úzké, plné tradičních obchůdků vedoucí k hlavnímu náměstí. Najdete v nich kavárny, pekárny a restaurace s typickou německou gastronomií a pohostinností. Doporučuji navštívit např. Kempten,  Füssen, Lindenberg, Memmingen nebo Isny.

Téměř v každém městečku najdete i jógové studio a některé z nich nabízejí v letních měsících i lekce venku. Pro milovníky jógy a vody - u Bodamského jezera můžete vyzkoušet SUP jógu - jógu na paddleboardech.

Pokud se rozhodnete oblast Allgäu navštívit, naplánujte si minimálně týden, ideálně dva, protože tady je opravdu tolik možností a výletů, že nebudete vědět, co dřív.

  • autor: Dara Rakovčík
  • IG: @dara_yoga
  • foto: Dara Rakovčík

Objednat předplatné