Ostatní jógy 17. 03. 2015 PDF Tisk

Akro jóga pro začátečníky

Na workshop pro začátečníky může dorazit naprosto kdokoliv, není potřeba žádný předchozí trénink, cvičení jógy ani gymnastické zkušenosti. Rovněž přijít s partnerem není nutné, na akci poznáte nové kamarády, se kterými můžete cvičit.

Akro jóga pro začátečníky

Akrojóga (= AcroYoga) je krásný všestranný systém, ve kterém se spojují tři hlavní části: jóga, párová akrobacie a thajská masáž. Poté, co se člověk trochu zahřeje, ať už jógou či jinou rozcvičkou, přichází nácvik posilovacích a zpevňovacích cviků, budování dobrého pocitu v inverzích (stoje na hlavě, předloktích, rukách atd.) a poté již samotná nejzábavnější část akrojógového létání. Jde o pozice a přechody mezi nimi, kde vzájemně spolupracují báze (ten dole co leží a drží letce), letec (ten co je ve vzduchu) a spotter (ten dohlíží na bezpečnost). Díky práci ve skupinkách je nácvik bezpečný a všichni si mohou vyzkoušet všechny role. Závěr je věnován zklidnění a uzemnění, které se provádí buď skrze příjemnou thajskou masáž, nebo prostřednictvím terapeutického létání, kde je letec ve vzduchu zcela uvolněn a je protáhován a masírován bází, jež ho drží ve vzduchu. Především páteř se zde může krásně natáhnout a uvolnit.

Na workshop pro začátečníky může dorazit naprosto kdokoliv, není potřeba žádný předchozí trénink, cvičení jógy ani gymnastické zkušenosti. Rovněž přijít s partnerem není nutné, na akci poznáte nové kamarády, se kterými můžete cvičit. Skladba lekce/ workshopu bývá dobře vyvážená, tak abychom respektovali možnosti vlastních těl. Nacvičovat budeme pozice od nejlehčích, tak abyste na vše stačili. V přítomnosti zkušených lektorů (Marek a Daniela jsou v ČR jediný certifikovaný pár pro akrojógu) se opravdu nemáte čeho obávat, úroveň prvků je vždy vhodně uzpůsobena skupině. Můžete se těšit na krásné neobyčejné zážitky, spoustu srandy (časté záchvaty smíchu), trénink těla a svalů, rozvoj komunikace a vztahů. Zkuste létat a nebude se vám chtít přestat ☺ 

 

PS:

Kam až se dá dostat pravidelným tréninkem se podívejte v připojeném videu od Marka a Daniely. Akrojógu s Markem a Danielou můžete vyzkoušet v Energy Studiu (Praha 1) na workshopu pro začátečníky již v neděli 29.3. v 16:00.

 

Objednat předplatné