Jógová terapie 07. 07. 2016 PDF Tisk

Jóga pro zdravá záda

Nový on-line kurz jógy pro zdravá záda již od 22.9.2016! Přetížení při sportování, v zaměstnání, špatné pohybové návyky a množství stresu. To vše se nějak můze podílet na bolavých zádech. Navíc nevhodné pohybové návyky při cvičení (nejen) jógy mohou nadále rozvíjet přetěžování zad. To ve najdete od září na www.jogavirtual.cz, jako nový seriál! 

Jóga pro zdravá záda

V mládí jsem měl zlomený pátý bederní obratel a mé přetížení při závodním sportovním aerobiku a především v atletice a běhu přes překážky přispělo ke konstantním bolestem zad. Proto dnes musím stále cvičit a starat se o kondici svých zad. Powerjóga mi pomohla hodně s celkovou regenerací zad, těla i hlavy. Vitalita a síla s ní vzrůstá, a tak mohu dělat, co mám rád. Při zapracování technik jógové terapie a principů vývojové kineziologie do powerjógy, se najednou její provádění změnilo a usnadnilo. Regenerační schopnost powerjógy a jógové terapie tak nabyla silnější význam.

Tento funkční trénink těla, správné nastavení v ásanách a pohyb od jedné k druhé jsem spojil a zpracoval na DVD, které může pomoci v řešení problémů bolavých zad. Vědomá práce s tělem, práce s pánevním dnem a bránicí, protažením a uvolněním iliopsoásu a hluboké protažení hruškovitého svalu (musculus piriformis) pomáhá tělo regenerovat zevnitř. V těch nejhlubších vrstvách dochází k rozlepení fascií, rozpuštění spazmů, a to se následně projeví v celkovém uvolnění. A tak stačí se vrátit k základům jednoduchého pohybu, jednoduchým ásanám, aby tělo mohlo postupně nabývat nové síly a člověk se uvolnil od bolestí. 

Od září 2016 jsem připravil pro všechny, kteří mají zájem o regeneraci svých zad účinný on-line jógový program, ve kterém najdete několik lekcí max do 30 minut, které můžete cvičit v klidu domova. Učení se vhodným pohybovým návykům, dechu a relaxaci bude to hlavní, co podpoří regeneraci zad. Já s Jakubem Šambergerem vás celým kurzem jógy pro zdravá záda budeme provázet. Pokud chcete již nyní, během letních měsíců pracovat na zdravém jógovém pohybu, doporučuji začít s DVD Jógová terapie.

Velký materiál přinese i zářijové vydání JÓGA DNES, kde jako pomůcku pro cvičení využijeme válec. 

Jógová terapie dala mé praxi jógy regenerační schopnost. Jóga nidra dala mé psychice pomocníka, se kterým se dobře kamarádí. Často slýcháváme, že za bolestmi stojí psychika, psychické přetížení, strach a podobné emoce. To byl důvod, proč jsem přidal do celého DVD setu CD Jóga nidra. S hlubokými jógovými spánky jsem se více seznámil při mém pobytu v Indii a následně jsem ji studoval a rozvíjel. Samotná praxe jóga nidry však dala technice obsah a smysl. Během jógového spánku osvěžíte svou mysl a umožníte si, aby síla vycházející z mysli i z těla měla regenerační schopnost.

Dobře si zacvičte a dobijte baterky!

 Redakce doporučuje DVD Jógová terapie, nebo začne od září 2016 kurz jógové terapie v pražských Energy Studiích. 

Objednat předplatné