BLESKOVĚ
Spolupracujeme 04. 06. 2020 PDF Tisk

3 tipy pro zdravou detoxikaci svého těla

Cítíte se unaveně? Máte výkyvy nálady? Trápí vás žaludeční a trávicí problémy? Jste náchylní na častá nachlazení a respirační problémy? Máte špatný spánek a neumíte se zbavit všudypřítomného stresu? Vaše tělo vám dává velice pravděpodobně najevo, že je přetížené a zanesené toxiny, bakteriemi či jedy. Dlouhodobá detoxikace představuje jednu z možností, jak dodat svému tělu vitalitu a energii. Dnes si představíme trojici tipů ke zdravé detoxikaci vašeho těla.

3 tipy pro zdravou detoxikaci svého těla

Pro mnohé z nás je pojem „detoxikace“ spojený pouze s tzv. detoxikačními kúrami, které jsou prováděny například po vánočních svátcích nebo po dlouhém zimním období. Detoxikace však není pouze o hubnutí. Náš organismus potřebuje očistu po celý rok. Nejprve bychom si měli uvědomit, že naše tělo je vystaveno rizikovým faktorům, jedům a toxinům prakticky pořád. Nebezpečné a toxické látky dýcháme, pijeme, jíme. Stres, tedy zhoršující faktor našeho zdraví, je častokrát naším druhým jménem. Nedostatek času nás nutí jíst nezdravé potraviny. Pohyb omezujeme na minimum, nesprávně dýcháme, máme negativní náladu. Uspěchaný život nás nutí k nesprávným návykům. Správná a dlouhodobá detoxikace je proto neskutečně důležitá.

Jak začít s dlouhodobou detoxikací?

1) Pořádně se nadechněme a…

I když se nám to může zdát na první pohled trochu úsměvné, tak právě správné dýchání patří mezi jednu z nejdůležitějších technik při detoxikaci. Každý náš nádech dodává tělu životodárnou dávku kyslíku i energie. Každý náš výdech produkuje množství nepotřebných, škodlivých a toxických látek. Mělké dýchání našemu tělu škodí. Detoxikaci našich plic proto nesmíme podcenit.

správné dýchání

2) … rozpohybujme své tělo

Své dýchání zlepšíme díky pravidelným dávkám pohybu, sportu a dechovým cvičením. Nemusíme hned trhat rekordy, vlastně to není ani zdravé. Naopak si můžeme pomoci aerobní aktivitou, delší chůzí, kratším během, nebo třeba plaváním. Detoxikace jógou se vřele doporučuje, neboť s dýcháním a okysličováním buněk našeho těla přímo pracuje. Detoxikace plic může začít „pouhým“ hlubokým dýcháním. Pořádně se narovnejte a zhluboka se nadýchněte. S dlouhým a pomalým výdechem přichází i poznání, že…

pohyb

3) … k detoxikaci těla je potřeba i změna životního stylu a stravování

Víme, jak těžké je změnit své zavedené rituály. Při dlouhodobé detoxikaci, více než kdy jindy platí, že bychom měli ke změně návyků přistupovat v pohodě. Zbytečně se strachovat a stresovat nám nepomůže, spíše uškodí. Ke zvládnutí těchto stavů můžeme využít jógu nebo další antistresová cvičení.

Povězme si zcela upřímně, že detoxikace bude k ničemu, budeme-li do svého, již tak zanešeného, těla přijímat další dávky chemických pilulek a doplňků stravy plných pojiv, plniv, konzervantů a barviv, které mají zlepšit naši vitalitu. Svému tělu nejlépe pomůžeme, když mu dodáme hromadu vitamínů, minerálů, aminokyselin nebo chlorofylu rovnou z přírody.

V tomto okamžiku můžeme využít síly zelených potravin vhodných k detoxikaci našeho těla. Seznamte se s chlorellou pyrenoidosou a mladým ječmenem. Sladkovodní jednobuněčná řasa chlorella je specialistou na očistu našeho organismu. Chlorella dokáže čistit naše trávicí ústrojí a zlepšit funkci střev. Kromě toho regeneruje játra, čistí krev a odvádí toxiny z našeho těla.

Mladý ječmen je přírodní zásobárnou vitamínů, minerálů a enzymů. Detoxikace je náročný proces, při němž musíme našemu tělu dodávat dostatek živin. A právě proto je zde mladý ječmen. Ten obsahuje nejenom vitamíny řady B (B1, B2, B3, B5, B6), ale také vitamíny A, C, E, K. Z minerálů v mladém ječmeni najdeme draslík, fosfor, hořčík, křemík, mangan, sodík, vápník, železo a další. Nesmíme zapomenout ani na aminokyseliny, chlorofyl nebo betakaroten.

Nejdůležitějším heslem detoxikace je: „začít“. Je asi jasné, že detoxikace není pouze o změně stravování, dýchání a sportování. Rozhodně bychom neměli zapomenout na pitný režim, dostatečný spánek, bylinky, aromaterapii, fyzický i psychický odpočinek.

Vždy se ale můžete spolehnout na sílu přírody. Mladý ječmen a chlorella jsou příkladem funkčnosti a efektivity přírody. Znásobené spojení těchto zelených potravin využijeme nejenom pro detoxikaci, ale také k boji s dalšími nemocemi.

mladý ječmen

 

foto: archiv společnosti

Objednat předplatné