BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 16. 09. 2021 PDF Tisk

Známé tváře a jóga: I slavní muži se zamilovali do síly pradávné tradice!

Pamatujete si chlapeckou skupinu Take That? Její tehdejší frontman Gary Barlow se zamiloval. Láskou mu není nic jiného než námi tolik oblíbená jóga!

Známé tváře a jóga: I slavní muži se zamilovali do síly pradávné tradice!

Poté, co Gary převrátil svůj životní styl doslova naruby, vypadá lépe než kdykoliv předtím. Co na tom, že v době jeho největší slávy mu bylo o několik desítek let méně! Věk je přece jen pouhé číslo!

Když v létě přidal na svůj Instagram fotku, na které vypadá štíhle a velice energicky, vyvolal mezi svými fanoušky velký rozruch.

Garymu je 50 let a jógu považuje za součást svého všedního dne:

„Jóga je pro mě nejlepší způsob, jak se dostat do skvělé formy, kterou tak moc potřebuji hlavně během svých turné, ale to neznamená, že by nebyla tím správným přínosem i mimo ně.“

Pokud si vzpomínáte, Gary byl pohledný muž a svou vášeň pro jídlo nikdy neskrýval. Jenže jeho dnešní podoba je asi nejlepší ze všech těch, které si za jeho kariéru dokážete vybavit. Zažil však také období, kdy se svým tělem nebyl spokojený.

Gary otevřeně hovořil o svém hubnutí a také o tom, jak kladný vztah k jídlu má.

„Pokud jde o jídlo, jsem jako každý člověk. Ne vždy se stravuji nebo jsem se stravoval přesně tak, jak bych rád. Na některé etapy svého života proto nejsem příliš hrdý. Byly doby, kdy jsem nad stravováním doslova ztratil kontrolu.“

K jeho novému já mu ale nepomohla pouze změna v oblasti stravy, zaměřil se obecně na zdravý životní styl, cvičení a péči o sebe, které jdou podle něj ruku v ruce.

„Pamatuji si, že jsem se jednou ráno probudil a při pohledu do zrcadla se sám sebe ptal, co se to se mnou stalo, a byl jsem ze sebe dost zklamaný. Problém byl také v tom, že na svých cestách jsem jako milovník jídla konzumoval převážně čínské pokrmy, chipsy, fastfoody. Výsledkem bylo přibírající a hodně unavené tělo, ve kterém jsem se necítil dobře. Bylo potřeba zapojit hlavu a začít přemýšlet nad změnou, která byla nevyhnutelná.“

Zpěvák se tedy zaměřil nejen na změnu v oblasti jídla, ale začal se věnovat také józe, a to hlavně proto, aby eliminoval stres, který je v jeho životě všudypřítomný a jejž často řešil přejídáním.

Nakonec vše zvládl a ukázal světu, že věk nás nelimituje v žádné životní etapě a změna, pro kterou se rozhodneme, je proveditelná opravdu kdykoliv.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné