Spolupracujeme 17. 06. 2019 PDF Tisk

Zelený jíl Argital – jedinečný přírodní prostředek pro zdraví a krásu

Zelený jíl je sedimentární hornina stará miliony let. Tvoří ji jílové minerály, které mají výjimečnou schopnost na sebe vázat a pohlcovat toxiny, radiaci, mikroorganismy a další pro tělo škodlivé látky. Ve spojení s vodou se jíl stává plastickým.

Zelený jíl Argital – jedinečný přírodní prostředek pro zdraví a krásu

Léčivé účinky jílu jsou známé odedávna, ale s nástupem moderní chemické medicíny se na ně bohužel trochu pozapomnělo.

Lidé užívali jíl vnitřně při průjmech a trávicích potížích a k detoxikaci organismu. Zevně pak ve formě jílových obkladů a zábalů na bolavé klouby a šlachy, nehojící se rány nebo kožní problémy. Jíl uvolňuje svalové napětí, pomáhá při hojení zánětů, popálenin a pohmožděnin. Je prospěšný nejen lidem, ale i zvířatům, která ho v přírodě sama instinktivně vyhledávají.

Unikátní vlastnosti jílu léta studoval a znovu objevil italský biolog a antroposof, doktor Giuseppe Ferraro. Rozhodl se je využít pro výrobu čistě přírodní kosmetiky, která bude pomáhat udržovat pokožku zdravou, vitální a mladistvou a v případě kožních problémů dokáže normalizovat její funkce a navrátit jí zdraví.

V přírodě se vyskytují různé druhy jílů, které se liší barvou a obsahem minerálů. Jakožto vyznavač zdravého způsobu života hledal doktor Ferraro jíl, který by měl na organismus co nejpříznivější účinky. Jako nejvhodnější shledal jíl zelený, který se nachází na jižním pobřeží Sicílie.

Je bohatý na minerály a stopové prvky, které dodávají tělu potřebné stavební látky. Obsahuje křemík, který podporuje tvorbu kolagenu v kůži, dodává jí tak pevnost a pružnost a chrání proti předčasnému stárnutí. Dále dvojmocné železo, které dává jílu zelenou barvu, a které je nezbytné pro řadu důležitých procesů v těle. Jíl se vysouší přirozeně na slunci, čímž do sebe vstřebává hřejivou sluneční energii, a poté se rozemílá na velmi jemný prášek. Takto zpracovaný jíl má široké kosmetické a terapeutické využití.

Používá se na masky, zábaly a koupele, a jako jedinečná surovina pro výrobu 100% přírodní a BIO kosmetiky ARGITAL.

Jmenujme alespoň některé z přínosných účinků zeleného jílu ARGITAL:

  • působí proti volným radikálům a stárnutí pleti,
  • regeneruje, zpevňuje a harmonizuje pokožku, rozjasňuje ji a tonizuje,
  • působí jako skvělý přírodní peeling,
  • detoxikuje a působí protizánětlivě, a proto se využívá při nejrůznějších kožních problémech, jako je akné, dermatitida, atopický ekzém, růžovka a příznivě působí i při léčbě lupénky,
  • vyrovnává tvorbu mazu pleti i vlasové pokožky,
  • posiluje a zpevňuje vlasy,
  • díky své plasticitě formuje postavu a zpevňuje poprsí,
  • působí proti celulitidě, zlepšuje pružnost pokožky a pomáhá redukovat strie.

Letos je to již 40 let, co doktor Ferraro vyrábí ze zeleného jílu a léčivých rostlin zdravou, čistou a účinnou kosmetiku ARGITAL, která obnovuje přirozené funkce pokožky a dává jí impuls k vlastní regeneraci. Nepoužívá při tom žádné syntetické látky, barviva, konzervanty či parfémy. Výroba obsahuje velký podíl ruční práce: například všechny aktivní složky jsou ručně dynamizovány a jejich vitální síla je ověřována pomocí patentované metody: citlivé krystalizace. Vše probíhá v souladu s principy antroposofie za použití těch nejkvalitnějších přírodních surovin, čerstvých a plných životní energie, s láskou k člověku a respektem k přírodě.

Více informací: www.cosmeticanatura.cz a www.argital.cz

Objednat předplatné