Zažili jste na hodině jógy 09. 05. 2022 PDF Tisk

Záskok za instruktora jógy

Už se vám stalo, že na lekci, kterou jste si vybrali v rozvrhu jógového centra přišel místo vašeho oblíbeného instruktora, záskok? 

Záskok za instruktora jógy

Přiběhli jste na svou oblíbenou lekci jógy, usadili jste se na podložku a vydechli. Najednou místo vašeho vybraného instruktora přijde někdo jiný. To je reálná situace z lekce jógy. Jste v nejistotě, zda-li jste správně až do chvíle - přivítání na lekci. To už je vše jasné. Je záskok.

Každý člověk, i instruktor jógy, může mít problém a důvod, proč se zrovna na lekci nemůže objevit. Přeci jen, jsou chvíle, kdy ač by instruktor lekci rád odvedl, nemůže. To je také jógový trénink. Přijímat a nelpět na představě, či situaci, že věci musí být vždy stejné, v pohodě jen za té a té podmínky. Člověk cvičící jógu se učí pracovat se svou myslí a toto je tréninkový prostor pro jógovou praxi "bez podložky" - mentální trénink. Je to možnost poznat, vyzkoušet nového instruktora. Pomáhá nám příliš se nefixovat (neulpívat) na lektorovi, ale akceptovat, že toto je možné. Naopak vede nás k vnímání možností a učení se... nechat věci plynout a přijímat.

Je to dobrý jógový trénink. Pokud vše bude v pořádku, příště váš instruktor již bude. Jeho nepřítomnost měla svou příčinu a tak přijměte lekci instruktora, který přišel jako kvalifikovaný záskok, protože pro něj to není také lehké.

 

  • -jd-
  • zdroj fotky: Samphotostock.cz 

 

Objednat předplatné