Yoga4Alex

01. 03. 2018


Hlavním cílem projektu Yoga4alex je dopomoci dětem z JAR k dosáhnutí jejich osobních cílů a stabilitě v jejich mnohdy nestabilních životech...

Nejedná se pouze o jógu jako takovou v Jihoafrické republice, řeč je o speciálním projektu, ve kterém jsou lekce jógy zdarma nabízeny africkým dětem chodícím do školy a jsou určené k celkovému zlepšení nejen výkonů právě ve školní lavici. Hlavním cílem Yoga4Alex, organizace, která za tímto projektem stojí, je naučit děti zvládat stres a eliminovat úzkost. Veličiny, které s sebou mnohdy návštěva školy přináší. Ale nejen to!

Celý projekt je situován na města Johannesburg, města Jihoafrické republiky, ve snaze dětem pomoci dosáhnout té správné úrovně soustředění, aby jejich školní výkony byly co možná nejlepší.

V Johannesburgu, tedy přesně v okrsku Alexandra, kterého se tento projekt týká hlavně, žije většina dětí v chatách a také v chudobě. Jednou z pěti hlavních učitelek jógy je Dupio Smith, jejíž hlavním cílem je svými lekcemi přinést pradávnou indickou spirituální praxi kundaliní jógy do běžného života jihoafrických dětí.

Cílem ale není jen naučit děti filtrovat stres, ale dopomoci jim také k lepšímu a správnému dosáhnutí ásan. Pes hledící k zemi, kobra, bojovníci. Všechny tyto ásany se děti učí. Ale to stále není vše. Učí se také meditovat. Posadit se, zklidnit svou mysl, spojit palec a ukazováček do čin mudry, naučit se správně dýchat. Děti meditují ve třídách během školní výuky.

Hlavním cílem Yoga4alex je dopomoci dětem k dosáhnutí jejich osobních cílů a stabilitě v jejich mnohdy nestabilních životech.

Alexandra nebo také Alex, jak je tento okrsek a jedna z okrajových částí města Johannesburg nazýván, byl postaven již v roce 1900 pouze pro africké lidi. Vyznačuje se vysokou nezaměstnaností a chudobou.

Dalšími učiteli Yoga4Alex jsou Nguza, Sindiso Mojo, převážně rezidenti Alexandry, kteří se snaží o celkové zlepšení životní úrovně těch nejmenších. Všichni dohromady pak věří, že jóga a jejich projekt přinesou do této oblasti co nejvíce benefitů.

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket