Životní styl 01. 10. 2021 PDF Tisk

Využití feng shuej ve váš prospěch

Žádný dům nebo budova nejsou dokonalé a z hlediska feng shuej je ani dokonalými nelze udělat. Co ale můžete chtít udělat, je soustředit se na to, jak vaše bydliště (nebo kancelář) v současnosti podporuje nebo brzdí váš vývoj.

Využití feng shuej ve váš prospěch

Použití feng shuej k hledání životních východisek
Když máte v životě problém, můžete se za řešením vydat mnoha různými cestami. Tak například máte-li problém s vozem, můžete si koupit nový, sami ho opravit nebo vůz nechat opravit někoho jiného, doufat, že problém sám zmizí, nebo se rozhodnout s ním žít dál. Všechny tyto možnosti s sebou nesou výhody i nevýhody. Kterou cestu zvolíte, bude záležet jen a jen na vás. Téměř v každé situaci můžete volit ze škály řešení a mezi obvyklé způsoby, jak řešit své životní problémy, může patřit:

 • Být usilovnější nebo výkonnější v práci
 • Získat nové informace
 • Povolat odborníka
 • Snažit se poučit ze situace, stát se lepším člověkem a utužit svůj charakter
 • Zlepšit své prostředí, abyste vytvořili změny (provádění úprav feng shuej)

Možná vás překvapí zjištění, že ta nejlepší volba na seznamu je často ta poslední: upravit svůj domov nebo kancelář podle feng shuej, abyste změnili svou situaci a vyřešili svůj problém. 

Všeobecný přístup: Náhodná kultivace prostředí
První strategií feng shuej je podívat se na svůj dům právě z hlediska feng shuej, aniž nezbytně berete v úvahu své současné životní potřeby. Potom aplikovat řešení pro zlepšení celkové energie prostředí s hlavním záměrem zlepšit podmínky pro sebe i svůj dům. Tato metoda je více orientována na všeobecný přístup, protože při ní neanalyzujete svůj život, abyste určili, kterým směrem se budete chtít vydat. Přináší výsledky, ale kvůli absenci konkrétního záměru nemusí být tak účinná, jak je žádoucí. U této metody může být obtížnější zhodnotit, jestli vaše léčba působí, nebo které doplňkové úpravy je ještě potřeba udělat. 

Specifický přístup: Stanovení cílů a jejich dosažení
Jsou-li pro vás atraktivní průkazné výsledky, doporučuji specifický přístup, pro jehož aplikaci je nutné provést dva základní kroky:

 • Prozkoumat svůj život. Definovat si ty složky života (vztahy, práce, peníze atd.), které nefungují a volají po nápravě. Udělat konkrétní rozhodnutí, jak tyto oblasti chcete zlepšit (neviditelné-spirituální faktory feng shuej).
 • Upravit si prostředí. Využít informací, které již z oblasti feng shuej znáte, abyste si určili, jaké úpravy prostředí můžete provést, aby to vedlo ke změnám právě v těch životních oblastech, které chcete kultivovat. Zvolit léčebné zákroky (viditelné faktory feng shuej), které odpovídají vám i vašemu životnímu stylu, a realizovat je.

Zde znáte svůj záměr i cíl a můžete směřovat k jejich dosažení. Na rozdíl od všeobecných zlepšení, která provádíte s nadějí, že pomohou, tady znáte konkrétní, praktický účel každé léčby – což nesmírně umocňuje dopad vašich činů. Můžete si vybrat, které oblasti svého života chcete kultivovat a které jsou právě teď v pořádku. 

K uzdravování chorob feng shuej můžete použít širokou škálu všech možných léků. Pro každou situaci se může vhodná léčba pohybovat kdekoliv v rozmezí od jednoduchého, rychlého a snadného řešení (přestavba nábytku) až po složité, obtížné a nákladné opatření (koupě nového domu).

Výběr životní oblasti pro léčení
Žádný dům nebo budova nejsou dokonalé a z hlediska feng shuej je ani dokonalými nelze udělat. Co ale můžete chtít udělat, je soustředit se na to, jak vaše bydliště (nebo kancelář) v současnosti podporuje nebo brzdí váš vývoj.

Začínáme: postup k úspěchu
Nejprve si zajistěte plán nebo podrobný nákres svého domu a pozemku. Chcete-li pracovat s feng shuej, dělejte to prosím pořádně!

Devět kroků pro praktikování vysoce účinného feng shuej (příklad zlepšení stavu manželství).

 • Vyberte oblasti, na kterých chcete pracovat nejdřív. Chcete s partnerem dosáhnout větší blízkosti a harmonie.
 • Udělejte si závazek, že dosáhnete nových životních výsledků – změn ve zvolených oblastech. V této fázi můžete k práci na feng shuej přizvat na pomoc partnera nebo pokračovat samostatně.
 • Zkoumejte své prostředí současně s použitím svých znalostí feng shuej, abyste viděli, kde potřebujete úpravy feng shuej aplikovat. Při kultivaci stavu svého manželství si všímejte umístění postele a množství nepořádku ve své ložnici.
 • Zvolte optimální zákrok pro každý problém, který v prostředí objevíte. Tak například se můžete rozhodnout vyléčit situaci přemístěním postele do nejlepší možné pozice v místnosti a vyklizením nepořádku zpod postele.
 • Realizace zvolené léčby. Přestěhujte postel a ukliďte nepořádek.
 • Proveďte pro svůj zákrok tři tajemství posílení.

Proveďte tajemství těla – mudru podle svého výběru
a) Mudra zahánění nebo zapuzení
b) Mudra zklidnění srdce
c) Mudra požehnání
d) Mudra modlitby

Proveďte tajemství řeči. Zatímco držíte mudru, opakujte 9x zvolenou mantru.
a) 6 čistých slov neboli mantra slitování: Om Ma Ni Pad Me Hum (překlad: Ó čistý květe lotosu)
b) Mantra zklidnění srdce (mezi blahodárné účinky patří vytváření stavů klidu a míru, evokuje pocity lehkosti a spokojenosti, uvolňuje strachy a úzkosti):

Gaga

Para ga

Para sam ga

dy sváa (poznámka: tučně jsou zvýrazněny přízvučné slabiky)

Proveďte tajemství mysli. Vizualizujte realizace vytouženého cíle do co nejpřesnějších podrobností.

 • Věnujte pozornost změnám, které se po léčení ve vašem životě projeví. Očekávejte nové výsledky.
 • Na základě zpětné vazby ze svého života proveďte doplňující léčbu pro stejnou oblast svého života, je-li potřeba. Pokud se věci zlepšily jen částečně, ale vy chcete významnější přínos, aplikujte nějaké další vám známé zákroky pro léčbu manželství.
 • Aplikujte celý proces znovu na jinou oblast svého života.

Jak a kdy se dostaví výsledky, to nemůžete přímo ovládat. Nicméně mějte na mysli, že i když uvidíte rychlý nebo okamžitý přínos léčebných zákroků, budou působit neustále, zásobovat vás energií a výsledky pocítíte i v budoucnosti – samozřejmě za předpokladu, že se nepřestěhujete, v takovém případě budete muset začít nanovo.

Objednat předplatné