Jóga Zprávy 15. 10. 2018 PDF Tisk

Vlhkost zapříčinila, že se lidé v indické oblasti Noida potí uvnitř

Není nad cvičení jógy venku, pod širým nebem, se sluncem za zády. V okamžiku, kdy ale nastane období dešťů, je veškerá praxe zmařena. To přesně musí řešit lidé z indické oblasti Noida ve vnitrozemí Indie.

 

Vlhkost zapříčinila, že se lidé v indické oblasti Noida potí uvnitř

Navzdory dopravě, častému dešti, ale také a hlavně vlhkosti, která sužuje oblast Noida a vyřazuje ji doslova z provozu v oblastech fitness a ostatních sportů, jakými jsou cyklistika, gymnastika či lekce jógy, se místní lidé rozhodli se své denní rutiny nevzdat a sportovat dál. Jak? Tak, že přesunuli svou praxi dovnitř, aby mohli dál praktikovat to, co je činí fit a šťastnými.

„Počasí vám nemůže diktovat, jak máte či nemáte sportovat!“

Přesně to byl důvod, proč se většina venkovních lekcí přesunula dovnitř, aby si lidé mohli svou denní rutinní praxi užít tak, jak mají a jak jsou zvyklí. Počasí v Noidě se v období dešťů stává tím, co sportům venku nepřeje nebo je dělá až příliš náročnými. Kvůli vysoké vlhkosti nelze v místních parcích provozovat jakoukoliv aktivitu, vzhledem k tomu, že jste „mokří“ dříve, než vůbec cvičit začnete.. Jedním z těch, kdo přenesli svou jógovou praxi dovnitř, je i Ashish Purwar, který se nejprve snažil odolat nepřízním počasí tím, že jógoval brzy ráno, kdy pršelo méně, ale to nešlo donekonečna. Jakmile déšť zesílil, bylo potřeba hledat řešení: „Má ranní praxe byl mix všeho, co jsem považoval za správné a potřebné k tomu být fit. Počasí ale doslova znemožnilo praxi v našich parcích, kde se většina našich žen scházela, aby si zacvičila a zároveň udržovala naši komunitu. Abychom mohli sportovat, a tak se zbavili stresu, přenesli jsme praxi dovnitř, kde si nejen zacvičíme, ale zůstáváme tak také v kontaktu s těmi, jež mají stejné smýšlení.“

A tak se lidé začali scházet uvnitř, většinou k večeru, aby si společně zacvičili jógu a udrželi pospolitost jim vlastní. Berou to jako možnost se vidět, být spolu a zároveň prohlubovat to, co je udržuje fit.

Nezáleží na tom, kde sportujete, kde meditujete, kde leží vaše podložka. Důležité je se nevzdat!

 

  • autor: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné