BLESKOVĚ
Spolupracujeme 18. 05. 2021 PDF Tisk

VIVOBAREFOOT – nejpohodlnější boty na světě

S 26 kostmi, více než 100 svaly, vazy a šlachami a 200 000 nervovými zakončeními je lidské chodidlo mistrovským dílem matky přírody. K pohybu proto nepotřebuje silnou neforemnou podrážku s tlumičem a dalšími „marketingovými vychytávkami“.

VIVOBAREFOOT – nejpohodlnější boty na světě

V roce 2004 se společnost Terra Plana stala průkopníkem v kategorii barefoot (bosé) obuvi. Tehdy na trh uvedla boty značky VIVOBAREFOOT – první barefoot boty s patentovanou ultra tenkou podrážkou odolnou proti oděru a s ochranou odolnou proti propíchnutí. Vivo znamená latinsky žít a barefoot je v překladu z angličtiny bos. Dnes VIVOBAREFOOT nabízí nejširší nabídku barefoot (bosých) bot na trhu. Na výběr jsou různé typy podrážek podle zaměření – do města, k běhání na silnici, v terénu, do přírody, na fitness i do hor; vybrat si může každý.

Podrážka VIVOBAREFOOT nabízí maximální zpětnou senzorickou vazbu mozku (propriocepci). Až 70 % informací, které mozek dostává o pohybu, pochází z nervových zakončení na chodidlech. Čím lepší a přímější je kontakt chodidel se zemí, tím přirozenější je náš pohyb v okolním prostředí.

Jelikož chodit bos lze jen výjimečně, vzrostl požadavek na výrobu bot, které se bosé chůzi co nejvíce přibližují. Barefoot boty nedeformují chodidla, neomezují jejich přirozenou funkci či pohyb. Zároveň však poskytují maximální ochranu proti zranění o ostrý předmět a ochraňují chodidla před klimatickými vlivy počasí. Co vás na nich ale zdaleka nejvíce upoutá, je jejich ohromná pohodlnost! Na noze je prakticky neucítíte. Osvoboďte svá chodidla a navraťte jim radost z přirozeného pohybu.

HLAVNÍ ROZDÍLY MEZI KLASICKOU A BAREFOOT OBUVÍ

ŠPIČATÁ „MODERNÍ“ OBUV
Vaše chodidla necítí povrch, po kterém se pohybují, a nedostávají potřebnou zpětnou senzorickou vazbu pro mozek.

ÚZKÉ A TUHÉ
Boty úzké se špičkou na svém středu vám deformují palce. Kvůli tomu nemáte takovou podporu a stabilitu, jakou přináší chůze naboso. Tvrdé boty s podporou klenby a podpatkem znemožňují přirozený pohyb chodidel. Tím oslabují jejich svaly a šlachy, což ovlivňuje váš postoj i chůzi a může vést ke zranění.

BAREFOOTOVÁ OBUV 
TENKÁ PODRÁŽKA
Ultratenká podrážka s ochranou odolnou proti propíchnutí umožňuje 200 000 nervovým zakončením v každém chodidle vysílat zpětnou senzorickou vazbu mozku, kterou potřebujete pro přirozený pohyb, a vy se tak budete moci pohybovat svobodně bez omezení, jako byste byli naboso.

ŠIROKÉ A OHEBNÉ
Široká špička boty v anatomickém tvaru chodidla vám poskytne dostatek prostoru pro vaše palce i ostatní prsty. Díky maximální ohebnosti a nulové podpoře nožní klenby se chodidlo pohybuje volně a přirozeně jako u chůze naboso. Barefootové boty neomezují chodidla a nechávají svaly a šlachy dolních končetin pracovat tak, aby mohly samy dodat tělu přirozenou stabilitu a podporu.

EKOLOGICKÁ UDRŽITELNOST

VIVOBAREFOOT se při výrobě řídí několika principy, aby byla zachována maximální ekologická udržitelnost. Snaží se být EFEKTIVNÍ a stále hledat nové způsoby, technologické postupy a optimální řešení, jak využívat co nejvíce přírodních a recyklovaných materiálů a minimalizovat tak produkci odpadu. Šití obuvi je od počátku spojeno s potřebou chránit chodidla před chladem a zraněním, to je i posláním VIVOBAREFOOT. Navrhují VÝKONNÉ boty s ultratenkou podrážkou, které vám však poskytnou perfektní ochranu při všech vašich aktivitách. Cílem je vyrábět lehké, ODOLNÉ barefootové boty s dlouhou životností při zachování maximální volnosti pohybu a pocitu chůze jako naboso.

MATERIÁLY

Na materiálovém složení bot VIVOBAREFOOT neustále pracuje a zdokonaluje modely nové, ale i ty stávající. Konvenční bavlnu nahrazuje BIO bavlnou, klasickou koženou useň kůží z volně chovaného skotu. Všechny používané syntetické materiály jsou vyráběny pouze z recyklovaných PET lahví a dalšího spotřebitelského odpadu, k jejich produkci je tedy využíváno 0 % tzv. virgin plastů, přímých produktů petrochemického průmyslu. Pro kompletaci jednoho páru obuvi je potřeba určité množství součástí, jako jsou podešve, svrchní materiály, podšívky, tkaničky a další komponenty. Čím méně materiálu se využije, tím méně zdrojů je při výrobě spotřebováno. Dlouhodobě se VIVOBAREFOOT orientuje tímto směrem a s každou další kolekcí usiluje nejen o co nejekologičtější materiálové složení, ale také o snižování počtu výrobních vstupů, tedy i minimalizaci zatěžování životního prostředí.

KOMPLETNÍ NABÍDKU PÁNSKÝCH, DÁMSKÝCH I DĚTSKÝCH MODELŮ NALEZNETE NA WWW.VIVOBAREFOOT.CZ

 

Objednat předplatné