Vzdělávání 16. 07. 2015 PDF Tisk

Vinyasa jóga (staňte se instruktorem)

Vinyasa jóga je jemný, ač dynamický způsob tvorby lekce jógy. V rámci dechu dochází k rozvoji krátkých, nebo delší sestav ásan, které vytváření cyklický koloběh měnící se v dynamickou meditaci.

Vinyasa jóga (staňte se instruktorem)

V rámci této jógové ásanové praxe je kladen důraz na kvalitní výuku ásan na základě principů zdravého jógového pohybu, práci s dechem a bandhami, koncentraci a pozornost otočenou k okamžiku teď a tady. Tyto aspekty vytvářejí systém vinyasa jógy s důrazem na obrácení pozornosti směrem dovnitř, bezpečnost ásan a kvalitu dynamického pohybu.

Charakteristika

Seminář vinyasa jóga vede k praxi ásan a jejich modifikaci dle stylu jógy, tréninku technik pozic a asistence v nich, dále rozvíjí pochopení ásan z hlediska mytologie a psychologického aspektu. Jóga v jednom z jejích překladů by se dala označit jako “bdělá pozornosti”. Toto označení je podstatou celého tréninku společně s dechem udždžají, mulla bandhou a ásanami v příjemném plynutí.

Vinyasa jóga učí spojovat ásany do sekvencí a rozvíjí je na vlně dechu od prohloubení výdrže směrem k dynamice sekvencí pozic a nebo naopak. Intenzivní trénink dechu, synchronizace dechu a pohybu vedou k vytvoření jemně proudící energie. Kdo by si však myslel, že vinyasa jóga je rychlé cvičení, je na omylu. Jóga je závislá na dechu, na tendenci dech zpomalovat a tak si zde můžete odpovědět, jaká bude vinyasa jóga. Je plynulá, klidná a silná z hlediska energetického a pozornosti.

Součástí semináře je i výuka pozic na rukách, stojů na rukách a dalších, které jste třeba nikdy nezkusili, protože strach vám bránil.

 

Náplň:

  • metodika a didaktika lekce vinyasa jógy
  • metody vinyasa jógy 
  • technika ásan a asistence v nich
  • principy pohybu v dynamickém plynutí pozic
  • pránájáma
  • psychologické a mytologické aspekty ásan

 

Poznámka:

Seminář je vhodný pro všechny s chutí cvičit a relaxovat bez omezení! Prožijme ásany a staňme se jimi!

 

Objednat předplatné