Konference 01. 06. 2015 PDF Tisk

Program a přihlášky: VI. JÓGA DNES konference 17.10.2015

Síla jógových stylů, pránájáma, techniky meditace, svoboda v projevu a názoru, radost z jógy, JÓGA EXPO poprvé v historii v Česku a mnoho dalších překvapení na jógovém svátku v Česku. 

Program a přihlášky: VI. JÓGA DNES konference 17.10.2015

Reebok JÓGA DNES KONFERENCE, Praha 

17. října 2015

přihlášky zde

Probuďte svou jógovou praxi na Reebok Jóga Dnes Konferenci. Již šestým rokem a podruhé v Praze se můžete potkat na jógovém dni plném praxe, přednášek, inspirace, zajímavých stylů a lektorů. 

Od 18. 5. 2015 máte možnost přihlásit se na další ročník a využít tak předprodejní cenu. Je čas se registrovat a vybrat si své lekce v programu! Speciální cena 1199 Kč platí do 31. 7. 2015.

Přijďte do pražské Hostivaře prozkoumat jógové novinky, nechat se inspirovat lektory z Čech a Slovenska, rozšířit svou praxi o další styly jógy a nebo si prostě jen užít volný den s přáteli. Premiérou tohoto ročníku bude Jóga EXPO, prezentace kosmetiky, zdravé výživy a oblečení na jógu, jógových pomůcek a šperků. Pro všechny účastníky je zajištěn pitný režim a dárková taška od partnerů i velká tombola.

Přijďte v sobotu 17. 10. 2015, od 9 hodin se zaregistrujte, pak už jen rozbalte svou podložku, najděte si své místo a probuďte svou vášeň pro jógu.  Strávíte den plný jógy, jógových témat s lektory, kteří rozšíří vaše obzory v nabitém programu konference. 

 

O programu

Ranní vstávání vám ulehčí Jakub Šamberger s powerjógou a hned po ránu vás rozveselí  i happy vinyasa Veroniky Ševčíkové. Pohrajte si se svým tělem v rytmu hudby s Michaelou Hluchovou a Adrianou Seidler nebo citlivě při jemné hathajóze s Terezou Cíchovou. Hlouběji do jógové tematiky, jógových mýtů i technik v praxi vás zavede Aneta Králová a Václav Krejčík. Centrum těla jistě ucítíte při lekci Katky Novákové a do záklonových pozic vás s lehkostí a dechem dostane Veronika Švecová.  Zajímavou novinkou bude jóga podle Donny Farhi s Klárou Hetzmanovou.  Živou jógou s meditací se s vámi bude loučit Katarína Mikulandová a co je síla ÓM a jógový spánek vám závěrem ukáže Václav Krejčík. 

Jóga pro všechny – je heslem dne, a to s lektory, které znáte, nebo teprve poznáte. Setkání se starými příteli, nebo poznání nových… na podložce i bez ní. Navíc Jóga EXPO neboli jógový market, koupit můžete vše na jógu.

 

Cena předprodej: 18.  5. – 31.  7.  2015

1199 Kč 

Cena po 1.8. 2015

1399 Kč

 

PROGRAM

Prezence  •  9:00

 

cvičební sál – hala

9:30–10:45 Happy vinyasa jóga – Veronika Ševčíková  •  (1A)

11:00–12:15 Flow jóga rhythm – Michaela Hluchová a Adriana Seidler  •  (2A)

13:00–14:30 Fakta a mýty jógových ásan – Aneta Králová  •  (3A)

14:45–16:00 Techniky praxe jógy – Václav Krejčík  •  (4A)

16:30–17:30 Shaktti jóga s meditací na čakry – Katarína Mikulandová  •  (5A)  

 

cvičební sál – velký

9:30–10:45 Powerjóga ranní probuzení – Jakub Šamberger  •  (1B)

11:00–12:30 Hathajóga jemně a citlivě – Tereza Cíchová   •  (2B)

13:00–14:30 Prana vashya jóga – Katka Nováková  •  (3B)

14:45–16:15 Vinyasa jóga inverzní pozice a dech – Veronika Švecová  •  (4B)

16:30–17:15 Jóga nidra – Václav Krejčík  •  (5B)

 

cvičební sál – malý

13:00–14:30 Jógová praxe podle Donny Farhi – Klára Hetzmanová  •  (2C)

14:45–15:45  Pránájáma – techniky dnešních indických učitelů – Katka Nováková  •  (3C)

 

 Místo konání: TJ Sokol Hostivař

 Způsob dopravy:

  • autobusem číslo 122, 181, 183, 212, 125 do zastávky Sklářská ze stanice metra Skalka
  • tramvají číslo 22 a 26 do zastávky Nádraží Hostivař
  • vlakem do stanice Hostivař
  • autem po Průmyslové ve směru od Proseka, Malešic, Europarku a před tím, než se stáčí pod most u Hostivařského nádraží stále rovně

 

Přijďte si užít jógu, radost a volnost. 

 

 

Popis lekcí

Aneta Králová

FAKTA A MÝTY JÓGOVÝCH ÁSAN

Z hlediska zdravého pohybu s využitím principů vývojové kineziologie

Jak cvičit jógu bezpečně, s lehkostí a jak se dostat i do pokročilých pozic bezbolestně. Která z dlouho tradovaných pravidel cvičení jógy jsou pravdivá a která fungují, proč se nic nemá brát příliš vážně.

 

Katarína Mikulandová

SHAKTTI JÓGA  S MEDITACÍ NA ČAKRY

Jemná, ale i dynamická, citlivá ale i silná, kreativní ale i meditativní i taková pro vás může být shaktti jóga v podání Kataríny Mikulandové.

Probudí sílu a energii, která sídlí v nás, harmonizuje oba světy ženský i mužský princip. Plyne, nestagnuje, proudí a nabijí a na závěr zklidní při čakrové meditaci, aby jste mohli plní sil a úsměvu vykročit vstříc sobotnímu večeru.

 

Veronika Ševčíková

HAPPY VINASA JÓGA

Veronika vás provede dynamickou sekvencí ásán propletených vinyasou a dechem udžají. S úsměvem na tváři posílíte celé tělo, rozproudíte energii a načerpáte novou sílu.

 

Klára Hetzmanová

UNIVERSÁLNÍ PRINCIPY POHYBU INSPIROVANÉ JÓGOU DONNY FARHI

Jedním z univerzálních principů pohybu, které definuje Donna Farhi, je jeho iniciace na podložce i mimo ni z našeho středu, z centra našeho těla. Explorativním způsobem budeme hledat tento střed a s jeho podporou také cestu do pozic. Nebudeme se snažit o „napodobení“ obrázků jógových pozic, jež známe z  knih, ale prozkoumáme, kde se cítíme pohodlně a stabilně. Pozice, ve kterých spočineme bez zbytečného úsilí, kde respektujeme své hranice a jsme si vědomi svého dechu.

 

 

Katka Nováková

PRANA VASHYA JÓGA

Je sestava jógových ásan vytvořená jogínem Vinayem Kumarem z jihoindického Mysore, která získává v “západním” světě stále větší proslulost a oblibu. Jedná se o dynamické cvičení asán v absolutní návaznosti na práci s dechem-pránájámou. Tím dochází k cílenému a kontrolovanému ovlivňování toku prány v těle a k hluboké koncentraci mysli.

 

PRÁNÁJÁMA techniky dnešních indických učitelů 

V lekci budou vysvětleny základní a nejvíce použivané jógové dechové techniky, jejich účel a  účinky  na fyzické tělo, mysl i emoce. 

V lekci bude čas na diskuzi a zodpovězení otázek a nejasností, které zákonitě při praktikování jógy a pránájámy přicházejí.

 

Jakub Šamberger

POWERJÓGA FLOW raní probuzení

Odstartujte konferenci ve společnosti powerjógy, která pročistí nervový systém s využitím ásán zapojených do systému pozdravu slunci. Plynutí z jedné pozice do druhé probudí tělo a prozáří mysl. Koncentrací na dech vytvoříte jednotu těla a mysli a s lehkostí vstoupíte do programu celého dne.

 

Václav Krejčík

JÓGA NIDRA

Jóga nidra je relaxace, která obnoví energie celého organismu, nabije vás silou a umožní vám být sám se sebou v pohodě. Nejdříve protáhnete tělo a uvolníte záda, budete praktikovat dechové techniky, které rozvinou sílu vašeho těla i mysli a v druhé části lekci se budete věnovat meditaci Jóga nidra.

 

Tereza Cíchová

HATHAJÓGA FLOW jemně a citlivě

Lekce jemné a citlivé jógy je určena těm, které láká vnímavý a laskavý přístup k vlastnímu tělu. Budeme cvičit jednoduché jógové pozice, které se v rytmu dechu opakují. Důraz je kladen na citlivost a integritu provedení pozic. Naším záměrem bude cvičit tak, abychom žádnou část těla nepřetěžovali na úkor jiné. Budeme brát velký ohled na všechny klouby a zabývat se vnímáním těla jako celku.

 

Michaela Hluchová a Adriana Seidler

FLOW JÓGA RHYTHM

Flow yoga rythm - spojenie  dvoch energii v plynutí tela v harmonickom pohybe - energia plynie veľmi príjemne...Spojenie hlbokého sústredenia, koncentrácie a radosti z pohybu...

 

Veronika Švecová

VINYASA JÓGA – INVERZNÍ POZICE  A DECH

Inverzní, tedy převrácené pozice jsou zklidňující pozice, umožňující zakusit klidný stav mysli a lehkost těla v prostoru. Na této workshopové lekci se zaměříme na kroky (fyzické i dechové) vedoucí ke stoji na hlavě a jeho alternativám.

 

Objednat předplatné