Jóga videa 28. 10. 2015 PDF Tisk

Vědomá pozornost a střed těla

Vědomá práce se středem těla, je důležitou součástí každé lekce jógy, ať má kvalitu relaxační, nebo dynamickou. Na ovládání středu těla závisí správné držení těla, vhodné zabezpečení především bederní páteře, stejně jako trávení a vylučování.

Vědomá pozornost a střed těla

V pátém dílu kurzu jógy pro začátečníky se zaměříte na intenzivní práci ve středu těla, stejně jako na plynulost lekce jógy. Lekcí vás provede Jakub Šamberger, který již 14 let praktikuje dynamickou powerjógu a lekce jógy pro zdravá záda. Sílu středu budete potřebovat v rámci další praxe jógy v tomto kurzu, protože od páté lekce se zaměříte na trénink pozice svičky. Aby bylo možné zvednout nahoru dolní končetiny vleže na zádech, je třeba zapojení břišních svalů. Kardiovaskulární trénink a trénink plic zajišťuje plynulá sekvence tančícího bojovníka. Celá lekce je laděná do vědomé pozornosti při provádění jógového pohybu. Již víte, že potřebujete-li zajistit bezpečné provádění pro vaše záda, krčíte kolena při zvedání se z předklonu a také předklánění. Postupnými kroky pracujete i při rotačních pozicích, do kterých vás bude Jakub jasně a jednoduše navádět. Jóga je vědomá praxe, možná v začátku pouze ásan, ale to neznamená, že je to špatně. Naopak! Vědomost, uvědomování si způsobu provádění, pocitů a signálů jdoucích z těla je kvalitní jógová praxe. V závěru lekce vás čeká příjemná relaxace.

"Vědomá práce se středem těla, je důležitou součástí každé lekce jógy, ať má kvalitu relaxační, nebo dynamickou. Na ovládání středu těla závisí správné držení těla, vhodné zabezpečení především bederní páteře, stejně jako trávení a vylučování. Pokud v šesté a sedmé lekci jógy tohoto kurzu začnete praktikovat svíčku, je třeba tréninku břišních svalů", dodává Jakub Šamberger.

 

Objednat předplatné