Jóga Zprávy 05. 08. 2019 PDF Tisk

Vědci používají Twitter a umělou inteligenci, aby zjistili, kdo cvičí!

Nová studie zachycuje pomocí sociálních médií, jako je Twitter a umělá inteligence, demografické údaje o fyzické aktivitě lidí v USA.

Vědci používají Twitter a umělou inteligenci, aby zjistili, kdo cvičí!

Tým vědců z Boston University School of Medicine zkoumal použití údajů ze sociálních médií pro sledování fyzické aktivity obyvatel ve Spojených státech. Zjistili, že sociální média mohou poskytnout populační pohled na celkovou fyzickou zdatnost, včetně aktivit, jako jsou bowling, CrossFit, chůze a aktivity založené na tělocvičně a práci s myslí.

Ve studii, která byla zveřejněna v BMJ Open Sport & Exercise Medicine, tým využil strojového prozkoumání, nalezení a filtrování prostřednictvím cvičebních tweetů po celé zemi.

Sociální média poskytují životně důležitá data pro zjištění fyzické aktivity jedinců.

Pomocí filtrování dat a demografických údajů došlo ke zjištění regionálních a genderových rozdílů ve formách cvičení a jeho intenzity. Vědci analyzovali tweetovací jazyk, který ukázal, jak se různé populace věnují sportu a s jakou účastí. 

„Ve většině případů mají komunity s nízkými příjmy nedostatečný přístup ke zdrojům, které podporují zdravý životní styl. Pochopením rozdílů v tom, jak lidé cvičí napříč různými komunitami, můžeme navrhnout intervence, které se zaměřují na specifické potřeby těchto komunit,“ uvedla ve svém prohlášení Dr. Elaine Nsoesie, docentka globálního zdraví v BUSPH.

Sociální média a další digitální data mohou brzy poskytnout důležité údaje a informace o fyzických aktivitách populace. To by zase mohlo pomoci formulovat politiku a intervence populace z hlediska celkového zdraví a kondice. Kromě toho mohou data pomoci odhalit, co si lidé myslí o různých fyzických činnostech. 

Výsledky studie

Vědci použili umělé modely, aby objevili a analyzovali asi 1 382 284 tweetů více než 480 000 uživatelů Twitteru v celé zemi, z asi 2 900 krajů. Po analýze tweetů je porovnali podle pohlaví a umístění (severovýchod, středozápad, západ a jih).

Zjistili, že nejlepšími tweetovanými cvičeními jsou chůze, tanec, golf, cvičení, běh, bazén, turistika, jóga, plavání a fitness. Nejoblíbenější pohybovou aktivitou je jóga a chůze.

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

 

Objednat předplatné