Jóga Zprávy 03. 05. 2021 PDF Tisk

Vajíčka yoni

Vajíčka yoni jsou na trhu už nějaký ten pátek a jejich popularita stále stoupá. Doslova tisíce žen po celém světě je používají z mnoha různých důvodů, zejména pro nalezení rovnováhy fyzického a duševního zdraví.

Vajíčka yoni

Tato pomůcka je obvykle kombinovaná s praxí jógy, a proto se začalo józe za použití yoni vajec přezdívat „yoni jóga“. Je na každém z nás, zda se po získání informací o tom, co yoni vejce vlastně je a jak nápomocné našemu zdraví může být, i my rozhodneme ho vyzkoušet.

Co tedy je yoni vejce?
V zásadě je to krystal ve tvaru vejce s velmi hladkým povrchem. Slůvko „yoni“ je jakýmsi synonymem pro něco, co dokonale splyne s ženskou pochvou. Yoni by tak mohlo odkazovat na celé ženské reprodukční orgány, ale nejčastěji se používá právě k označení vaginy. Je to sanskrtské slovo zahrnující reprodukční orgány každé ženy jak ve fyzické, tak v duchovní rovině. Je považováno také za centrum fyzického potěšení, které je nezbytné pro dosažení spokojenosti a štěstí v životě každé z nás.

Můžete se setkat také s názvem „nefritová vejce“, a to z důvodu jejich opracování – jsou hladká a důkladně leštěná. Samotný kámen pochází ze starověkých čínských civilizací, kde byl využíván konkubínami a císařovnami. Věřilo se, že yoni vejce přidává ženě na mládí a schopnosti uspokojit její fyzické potěšení.

Na co se vejce yoni používají?
Údajné výhody nefritového vajíčka jsou nekonečné. Říká se, že ženu obohacují emocionálně, fyzicky, a dokonce i duchovně. Zde jsou některé z výhod nefritového vajíčka uváděných prodejci a uživateli.

Nefritové vajíčko nutí pánevní a vaginální svaly, aby držely na místě a při tlaku na ně se dokonce stlačily. Výsledkem je pevné pánevní dno, které pak přináší řadu dalších výhod, a to zejména:

  1. Kvalitnější sex
  2. Snazší dosáhnutí orgasmu a jeho zvýšená intenzita
  3. Snížení rizika případné inkontinence
  4. Rychlejší hojení po klasickém porodu
  5. Prevence proti prolapsu (poklesu) dělohy
  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné