BLESKOVĚ
Roční období 12. 08. 2022 PDF Tisk

Úplněk ve znamení Vodnáře - lidskost, intuice a svoboda

Ještě chvíli si pojďme užívat horkých nocí a dlouhých večerů, tepla, sluníčka, hřejivého vánku, cest a nových plánů. Srpen je takovým posledním aktivním obdobím před tím, než se začneme uklidňovat a nořit do sebe samých. Budeme mít neskutečnou touhu se posunout, rozlétnout, cestovat a měnit úhel pohledu. Nebraňte se tomu a se zodpovědností přijímejte všechny změny, cesty a plány, které k vám přicházejí.

Úplněk ve znamení Vodnáře - lidskost, intuice a svoboda

Úplněk nastává: 12.srpna 2022 ve 3:35 hodin ráno.

Hlavní téma

Vodnář je milovníkem lidí a nejšťastnější je v okruhu přátelale i úplně nových duší. Nejraději by se skamarádil s každým a činí to s nezištností a upřímným zájem o člověka. Nepomlouvá, neškatulkuje a nesoudí. Uznává názor, že všichni jsme jedno a že všichni jsme si rovni. Neuznává hranice a hledí stále kupředu, může pro něho být velmi těžké zůstávat a vnímat přítomnost, protože ta už je pro něho vlastně minulostí. I přes to, že se může zdát tak trochu nestálým a do větru, tak tomu tak není. Vodnář energii i velmi racionální díky níž dosahuje svých cílů a snů. Boří hranice a stanovuje nové cesty, slovo „nejde“ pro něj neexistuje. Ovšem pozor si musíme dávat na lehkomyslnost, budeme mít tendence bořit a pouštět i ty události a lidi, které potřebujeme anebo o které doopravdy přijít nechceme.

 

Čas pro intuici a překročení hranic

V tomto čase bychom se měli více učit pracovat se svou intuicí, probouzet jí a vnímat co skutečně potřebujeme, když nám do toho přestane mluvit rozum. Rozum je samozřejmě důležitý ale jsou situace, kdy je nutné se rozhodnout intuitivně ze svého srdce. A právě toto období nám bude přát. Chceme se dotknout nadpřirozených dimenzí a chápat svět v jeho transcendentální formě více než v jeho formě fyzické. Vodnář v sobě nese esenci originality.

Je také vhodná doba pro otestování hranic a zajetých kolejí. Je dobré změnit nebo dokonce i zbořit to, co už delší dobu cítíme že není ono. Odejít ze starých vztahů, životních vzorců a posunout se dál. Naopak v místech, kde cítíme, že jsme správně je dobré se posunout, hnout se svými hranicemi a rozšířit své obzory. Pokud je třeba vykročit na cestu po které před vámi nikdo nekráčel, tak je to ještě lepší. Vodnář přeje odvážným. A není vždy nutné bořit, naopak je dobré stavět na již vybudovaných základech a poznávat nový rozhled, stoupat výš.

 

Jak nás úplněk ve Vodnáři ovlivní na fyzické úrovni:

Vodnář ovlivňuje dolní končetiny, a to od kolen až ke kotníkům. Ovlivňuje žíly, oběhový systém, achilovky, natékání lýtek. Nejvíce se v tomto období staráme o své nohy a již zmíněný oběhový systém abychom předešli potížím s otoky a křečovými žílami. Při odpočinku je vhodné si „dát nohy nahoru“ nebo si udělat koupel nohou při níž střídáme teplou a studenou vodu.

 

Jaké stránky zpracováváme a pouštíme

Nepraktičnost, fanatismus, rebelství, nepřizpůsobivost, chladnost, nepořádnost, výstřednosti, fanatismus, anarchismus.

 

Jaké stránky rozvíjíme a posilujeme

Lidskost, optimismus, smysl pro humor, aktivitu, nezávislost, originalitu, fantazii, představivost, jiný úhel pohledu, dělání věci jinak, než je dělají ostatní, hledání nových cest a možností, předvídatelnost a vynalézavost.

 

Aromaterapie pro období Vodnáře

Geránium, Ylang-Ylang, Muškátový oříšek, Kafr, Meduňka, Jasmín, Vavřín.

 

Meditace

Vodnář miluje meditace a alternativní směry učení i léčení mu nejsou cizí. Rád se „dotýká“ nehmotného. Pokud jste zvyklí na svůj druh meditace, tak v něm pokračujte, nebořte ale naopak svou praxi upevňujte. Energie vodnáře vám bude přát, ale jasné je, že důležitá bude i vaše pravidelnost, píle a snaha. A pokud s meditací stále jen tak laškujete, tak je nejvhodnější doba začít a ponořit se do jejích tajů.

 

Práce s otázkami

- Chovám se k lidem upřímně a s láskou?

- Nejsme příliš lehkomyslní v názorech a postojích?

- Přijímá zodpovědnost za své rozhodnutí a je připravena čelit případným následkům?

- Neslibuji to, co nemohu splnit?

- Umím se podívat na věci z jiného úhlu pohledu?

- Žiji v přítomnosti nebo stále utíkám do plánů v budoucnosti?

- Umím pracovat se svou fantazií a kreativní stránkou?

- Jsem upřímná k sobě ale i k druhým?

- Pracuji na své odvaze a nezávislosti?

- Neizoluji se příliš od ostatních lidí?

 

Pár slov závěrem

Věnujte se svým nejbližším a zůstávejte upřímní k sobě i ke světu, naslouchejte své intuici a prohlubujte poznání nehmotného. Místo boření – stavte a místo škatulkování získávejte rozhled poznáváním jak nových míst, tak nových možností.

Objednat předplatné