Roční období 13. 07. 2022 PDF Tisk

Úplněk ve znamení Kozoroha, cílevědomosti a práce

Během úplňku v kozorohu je dobré si stanovat řád, naplánovat kalendáře, To Do listy, akce, rozvrhy, pracovní i soukromé aktivity. Rozvrhnout si čas klidu, práce a aktivního žití po práci.

Úplněk nastává: 13. července 2022 v 20:37 hodin.

Úplněk ve znamení Kozoroha, cílevědomosti a práce

Energie ve znamení Kozoroha v sobě přináší stabilitu, vnímání reality a života zdravým rozumem, pořádek, cílevědomost, ctižádost, systematičnost, diplomacií, sebekázeň, vytrvalost a řád. Během těchto dní bude možné vnímat větší nárok na práci, ale také své vyšší pracovní nasazení. Uchopte tuto energii zdravě a rozumně abyste na konci tohoto období nebyli úplně vyčerpaní. V pracovním prostředí se mohou objevit těžké a vyhrocené situace, které vyřešíte uvědoměním si své vnitřní síly a poodstoupením si od daného problému. Přinese nám také vytrvalost a odhodlanost jít si za svým cílem.

Během úplňku v kozorohu je dobré si stanovat řád, naplánovat kalendáře, To Do listy, akce, rozvrhy, pracovní i soukromé aktivity. Rozvrhnout si čas klidu, práce a aktivního žití po práci. Je velmi vhodná doba k tomu si stanovat cíle a zároveň s nimi i cestu k jejich dosažení – krok po kroku. Pokud chceme něčeho dosáhnout, musíme si uvědomit co to vlastně je, k čemu směřujeme a co proto musíme udělat. Více než teorie je dobrá praxe. Energie v kozorohu nám umožní vše naučené přesunout do praktického využití.

Hlavní téma práce, kariéra, posun

V těchto dnech se může velmi lehce stát, že nebudeme mít čas ani chuť prožívat lásku. Láska zdeejde na druhou kolej a naše pozornost i energie se budou upínat ke osobnímu i kariérnímu růstu. V Kozorohu sice vládne i energie vztahů ale jsou to více vztahy pracovní než milostné. Nechte se podpořit v profesním růstu, ale nalezněte si čas i na své blízké, na rodinu. Pokuste se nalézt zdravou rovnováhu. Kozoroh je nejvíce materialisticky založené znamení a vyniká svou pílí a vytrvalostí.

Nastavení mysli na úspěch

Je jedno z nejlepších období, jak nastavit svou mysl na úspěch. Pokud se vám pracovně zrovna nedaří, financí se nedostává a váš psychický stav upadá pod tíhou cifer na složenkách a účtech, tak je nejlepší čas se postavit a začít s tím něco dělat. Samozřejmě nejde čekat doma s pozitivní myslí a dlaněmi v klíně. Je nutné konat. Udělejte si plán, rozhoďte sítě po lepším zaměstnání, vytvořte projekt – plán i kroky k jeho dosažení, uvědomte si, kolik utrácíte a zda je to potřeba. Koukněte se bez příkras na svůj kariérní život a uvědomte si, co můžete udělat proto, aby se tato část vašeho života zlepšila. Vše začíná v mysli a následně přechází do pocitů a konání. Věřte si a pokračujte v práci.

Jak nás úplněk v Kozorohu ovlivní na fyzické úrovni

Úplněk ovlivňuje kolena, klouby, páteř a páteřní svalstvo, čéšku, kosti, šlachy a vazivo, kůži, vlasy a slezinu. Pozorností vnímáme své držení těla a správnost pohybu. Někdy se může energie kozoroha v životě projevovat příliš tvrdě což se může projevit na těle sníženou ohebností a bolestí kloubů.

Jaké stránky zpracováváme a pouštíme

Lenost, lakotu, nesmiřitelnost, sobeckost, přísnost, neochotu pracovat a přijmou za sebe zodpovědnost na poli financí, touhu mít stále víc, diktátorství, despotičnost.

Jaké stránky rozvíjíme

Trpělivost, upřímnost, vytrvalost, víru, spravedlnost, vyzrálost, pracovitost, důkladnost, sebeovládání, řád, spolehlivost, praktičnost, píli, rozvíjíme vztahy na pracovišti, ale nezapomínáme ani na rodinu.

Aromaterapie

 • Mandarinka – hravost, radost, optimismus
 • Zázvor – posiluje zdravou ctižádost a vůli, dodává sebejistotu a motivuje
 • Hřebíček – vhodný při únavě, svalových a kloubních bolestech
 • Šalvěj muškátová – zmírňuje ztuhlost svalů, nervozitu, neklid a nervové vyčerpání
 • Vetiverpomáhá při depresi a úzkosti, uklidňuje
 • Benzoe – uklidňuje při velkém přemýšlení a starostech
 • Vanilka – harmonizuje a povznáší náladu a energii, hladí 

Meditace soustředění

K tomuto druhu meditace budete potřebovat předmět, na kterýse můžete soustředit. Ve směs je celkem jedno, co to bude hlavně ať je to co možná nejprostší a nejjednodušší. Skvělé je například použití minerálů dle vašeho znamení či preferencí. Dejte ti ho před sebe, pohodlně se usaďte a začněte věnovat pozornost dechu. Po chvilce svou pozornost stočte na daný předmět a zůstávejte s ním. Kdykoliv mysl odskočí pryč, znovu ji vraťte k předmětu pozornosti. Vnímejte strukturu, barvu, tvar, možná i energii která z předmětu vychází. S plnou pozorností ho naplno vnímejte.

Práce s otázkami

 • „Jak se cítím ve své práci?“
 • „Postupuji kariérně kupředu?“
 • „Starám se o vztahy a nalézám zdravou rovnováhu mezi prací a osobním životem?“
 • „Kultivuji ve svém životě píli a vytrvalost?“
 • „Dokáži dotáhnout projekty a plány do konce?“
 • „Jsem zodpovědná za své finance?“
 • „Umím stát pevně nohama na zemi?“
 • „Dokáži se na sebe spolehnout?“

 

Pár slov závěrem

Plánujte, pracujte a buďte realističtí. I přes to, že nás již letní, horké dny vábí k lenošení a nicnedělání využijte energii úplňku. Naplánujte si akce, rozvrhy a cesty za svými sny. Uzavřete staré plány, které nikam nevedou. Ale nezapomeňte si v létě i odpočnout a nechat vše kolem se dít. Zkrátka: Nalezněte svou zdravou rovnováhu mezi prací a prostým žitím.

Objednat předplatné