BLESKOVĚ
Roční období 09. 10. 2022 PDF Tisk

Úplněk ve znamení Berana, pracovitosti a energie

Říjnový úplněk je také označovaný jako „úplněk lovecký“, nebo jako měsíc cestování“ či měsíc lovce.

9. října 2022 ve 22:54 vstupuje úplněk do znamení Berana.

Úplněk ve znamení Berana, pracovitosti a energie

Beran je aktivní, má vysoké pracovní nasazení, je samostatný a zajímá se o své zdraví, podniká kroky ke svým snům a dokáže se aktivně a rychle rozhodovat. Bohužel ne vždy dokončí to, co začne. Berani se většinou nedokáží poučit ze svých chyb, a proto pro ně může být velmi obtížné dosahovat cílů a mohou postupem času ztrácet drahocennou energii, kterou jinak oplývají.

Tento čas se může pro mnohé z nás zdát jako velmi náročný, ovšem toto zdání může klamat. Náročný bude pro ty z vás, kteří nevědí v životě, co vlastně chtějí a kam kráčí – tedy pro ty, kteří se nechávají životem vláčet a často jsou v rolích obětí.

Naopak krásný bude tento čas pro ty, kteří mají své sny a pracují na nich. Pracujte dál a možná ještě trochu přidejte, aktivní energie Berana vám v tom může pomoci. Ovšem pozor ať svou akci nepřepálíte, nezapomeňte, že odpočinek je též velmi důležitou součástí cesty za vašimi sny.

 

Můžeme cítit příval energie a je dobré ji zdravě využít. Nemá smysl se přetrhnout, přepracovat a potom se z toho týden či dva dostávat. Důležité je umět se svou energií zdravě pracovat, rozložit jí a cílit, abychom neskákali z jedné akce do druhé. Dáváme si také pozor na to, abychom svou energii směřovali do opravdu užitečných a smysluplných činů. Bude nutné se soustředit také na své emoce, protože můžeme vnímat větší výbušnost a ohnivost ve svých reakcích.

Pozor si dáváme také na soutěživost, kterou v sobě energie znamení Berana nese. Nesoutěžíme a neporovnáváme se s ostatními. Neříkáme, že jsme lepší, ale ani že jsme horšínež druzí. Pracujeme na sobě a své cestě s respektem k druhým lidem.

Elementem tohoto znamení je oheň, a proto se zde nabízí práce s vykuřovadly a vonnými esencemi. Vhodné mohou být v této době i různé ohnivé rituály.

Jak nás úplněk v Beranu ovlivní na fyzické úrovni

Pozornost věnujeme hlavě, zubům, jazyku, žlučníku a své krvi. Mohou se objevit bolesti hlavy až migrény. V těle se může nahromadit horkost.  Tento úplněk může ovlivnit i naši životní sílu. Beran jde většinou do všeho po hlavě“, a proto se právě na oblast hlavy soustředíme. Můžete si dopřát uvolňující masáž hlavy, nebo si užít domácí wellness s pomocí GuaShi nebo rolleru. Případně vyzkoušejte obličejovou jógu.

 

Jaké stránky zpracováváme a pouštíme

 Závislost, sobectví, útočnost, neschopnost vypnout přepracovanost, výbušnost, agresivitu, netrpělivost, ukvapenost, vyhledávání konfliktů.

 

Jaké stránky rozvíjíme a posilujeme

Samostatnost, zdravé projevení se, svobodu, upřímnost, pracovitost, rozhodnost, nadšení, podnikavost, umění hledat řešení, neutíkat od problémů, cílevědomost.

 

Aromaterapie pro období Berana

Santal, nard, myrha, řebříček, grep, jalovec, smrk, levandule.

 

Meditace

Pro toto období je skvělé vybrat si čas pro meditaci při východu slunce, lépe řečeno, ještě dříve, než vyjde. Je také dobré se jít časně ráno projít a vědomě vnímat své tělo, pocity, pozorovat myšlenky nehodnotit je, vnímat zvuky a vůně kolem vás a nechat se východem slunce pohladit a načerpat energii.

 

Dále je vhodná dechová koncentrační praxe Brahmari.  

 

Práce s otázkami:

 

Dokáži stát na vlastních nohou?

Dokáži se o sebe postarat?

Jsem schopná se zdravě projevit?

Jak nakládám se svou energií?

Jsem schopná respektovat názory druhých?

Nesnažím se každému vnutit svůj pohled jako jediný správný?

Umím se poučit z chyb?

Umím se postavit k problémům čelem?

 

Pár slov závěrem

 

Beran je krásné pracovité znamení a jelikož je ve zvěrokruhu jako první, tak je symbolem začátků. Pracujte na svých snech, konstantně, vytrvale a poctivě. Směřujte svou energii ke smysluplným cílům. Neporovnávejte se s druhými a nesnažte se jim vnutit své názory. Každý kráčíme životem svou cestou a já vám všem moc přeji, aby každý Váš krok ke snu či k cíli byl krokem úspěšným, vědomým a láskyplným.

 

S přáním krásných úplňkových chvil.

Objednat předplatné