Roční období 16. 05. 2022 PDF Tisk

Květnový úplněk ve znamení štíra, vášně a tajemna - štír a jeho energie

Úplněk ve znamení štíra k nám přijde 16.5.2022 v 6:13 a bude protkaný, tajemnem, vášní, sexuální energií a neústupností. Štírům vládne planeta Pluto, která v sobě přináší dny opředené magií, témata osudu a hlubiny života a smrti. ¨

Květnový úplněk ve znamení štíra, vášně a tajemna - štír a jeho energie

Energie štírů 

Pracujeme na energiích lásky, vášně, nenávisti, chvály a pomluv. Energie budou v tomto období extrémní. Buď budete plní sil a použijete jí pro dobro a sebe-rozvoj anebo upadnete do stavů smutku a zloby, které vám nic dobrého nepřinesou. Když vás bude někdo rozčilovat, tak místo toho abyste mu vynadali si odstupte a koukněte se do svého nitra. Co vám urážka zrcadlí? Proč se vás tolik dotkla? Co špatného vidíme a druhým ukazuje to, co vidíme (a přehlížíme) sami na sobě. Dejte si pozor, ve kterých skupinách se nyní budete pohybovat, protože nejste-li ve svém životě pevní ve svých postojích, tak vás tyto skupinky mohou snadno strhnout, a to jak do stavu pozitivních energií, tak na stranu temnou. 

Štíra velmi zajímají témata života a smrti a nebojí se jít za hranice mysli. Je čas se nechat vést intuicí, naladit se na ni. Vnímat svou duchovní, spirituální stránku a pracovat na skrytých mystériích. Poznat, co za dary nám bylo dáno. Hlavní dobou štíra je noc a temné energie (nikoliv démonické a ubližující). Elementem štíra je voda značící hlubinu, ponor, sebepoznání a ticho. To vše nám může na cestě k objevení sebe samých velmi pomoci. Zůstávejte pravdiví, nechte odcházet ego a hledejte svou vnitřní sílu, pramen, ze kterého můžete čerpat kdykoliv přijdou náročné dny. 

Pokud něco skutečně chcete, udělejte vše proto, aby to již nebyl sen. Odstupte si a koukněte se na sebe samé a svůj život jako na celek. Díky soustředěním se na detaily nám občas uniká celý obraz. 

Říká se, že nejvíce duchovních mistrů, ezoteriků ale také sexuálních násilníků je mezi štíry. Navenek se dokáží velmi dobře ovládat a málokdo pozná, že uvnitř nich to vře a bublá. A proto se zde nabízí i téma zdravého vyjadřování emocí. A jelikož je ve štírech velmi těžké, mnohdy až nemožné, číst, tak jsou opředeni jakousi záhadou a tajemnem.  Štíři vždy stojí nohama pevně na zemi. Chvála ani kritika je nerozhodí, jsou si vědomi toho, kdo jsou a kam kráčí. Málokdy přijmou kompromisy, a to z nich činí na první pohled „tvrdé“ bytosti. Ovšem nenechte se zmást, neboť to, co vidíme na povrchu je jen část ledovce.

Energie štíra je velmi vášnivá se zvýšenou emocionalitou a sexuální aktivitou. Uvědomovat bychom si měli, po čem tak vášnivě toužíme a zda je tato touha zdravá, protože k ní budeme směřovat. Štíra nelze ovládat, sám rozhoduje o svém životě a nohama stojí pevně na zemi.

Proměna 

Štír je symbolem proměny a smrti, jejíž téma nás velmi znepokojuje. Pokud chceme duchovně růst, je nutné přijmout skutečnost, že smrt těla je nedílnou součástí cyklu života. Ovšem smrt tu značí ještě jeden aspekt a tím je přeměna, tedy ukončení toho starého a zrození nového. 

Jak nás úplněk ve štíru ovlivní na fyzické úrovni

Pozor bychom si měli dát zejména na pohlavní a vyměšovací orgány, močový měchýř, konečník, tlusté střevo, stydkou kost, vaječníky a naši sexualitu.

Jaké stránky zpracováváme a opouštíme 

Přílišnou touhu po věcech, lidech a prožitcích, žárlivost, nesplácení dluhů, zlost, zášť, přílišný egoismus (štír moc dobře ví, kdo je a kdo není a pevně si za tím stojí), přecitlivělost, ubližování druhým, pomstychtivost a sebestřednost.

Jaké stránky rozvíjíme 

čilost, bystrost, pronikavé myšlení, odhodlanost, touhu (v pozitivním slova smyslu, kdy nás posouvá dál), sebeovládání, věrnost, citovou hloubku a stabilitu, schopnost jít do hlubin svého života, silnou vůli, bystrost, loajalitu a důslednost. 

Aromaterapie 

 • Saturejka
 • Santalové dřevo
 • Borovice
 • Mandarinka 
 • Geránium 

Meditace 

Meditujeme nad hloubkou svého života, nad hloubkou ukrývající se v nás samých. Setkáváme se tváří v tvář s temnými stránkami a transformujeme je. Necháme umírat staré názory, přesvědčení, pohledy a staré role, které nám neslouží. Nacházíme zdroj síly uvnitř sebe a čerpáme z něho jako z životadárného pramene, kterým skutečně je. Budujeme pevné základy a víru v sebe samé a každý životní krok. 

Práce s otázkami

 • Na koho nebo na co žárlím? 
 • Přesahuje má žárlivost zdravé hranice? 
 • Po čem vášnivě toužím? 
 • Je tato touha zdravá? 
 • Vede mě k růstu nebo k pádu? 
 • Jak vnímám svou sexualitu? 
 • Mám ji vyřešenou? 
 • Kterou oblast ve svém životě potřebuji uzdravit? 
 • Umím přijímat kompromisy? 
 • Umím zdravě vyjadřovat své emoce?

Pár slov závěrem 

Babky kořenářky říkávaly, že když je úplněk ve znamení Štíra, tak bylinky v tuto dobu nasbírané mají největší moc. Vnímejte magickou moc a ptejte se sami sebe na dary, které vám byly do tohoto života dány. Ponořte se do hlubin vlastní duše a vlastních srdcí, tento čas vás podpoří. Přestaňte se bát sebe samých a přiznejte si své temné stránky. Jsou tu proto, abychom na nich pracovali a tím se stali silnějšími pro další lekce života. 

Objednat předplatné