BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 05. 04. 2021 PDF Tisk

Toulejte se!

V dnešní době není jednoduché se zabavit. Zavřeni doma, často bez kontaktu s ostatními, můžeme propadat skepsi a pocitům samoty. Ale i tak je dobré myslet pozitivně a z toho, co právě teď zažíváme, udělat přednost. 

Toulejte se!

Jak? Nechat toulat svou vlastní mysl. Možností je totiž víc, než si myslíte! 
Dovolená se zdá být zatím v nedohlednu, přesto si můžeme alespoň zčásti navodit pocit, že dobrodružství zažíváme, a běžné činnosti přetvořit do mnohem zábavnější podoby. 

Pár zkušených cestovatelů se rozhodlo podělit se o své nápady, jak v čase, kdy cestovat není snadné a někdy ani zcela možné, přeci jen uspokojit mysl a cítit se lépe. Zkoumat svět ze svých domovů je díky době rozvinutých technologií více než snadné.

Virtuální prohlídka
Katherine Leamy, jedna z cestovatelek, je doslova „závislá“ na bezplatných prohlídkách živých přenosů Virtualtrips, které jsou vedeny místními průvodci v naprosto reálném čase, a vy můžete být jejich součástí přímo z pohodlí svého domova. Ona sama se „prošla“ po Gaudího budovách v Barceloně, navštívila noční trhy v Luxoru a objevila květy v Tokiu – to vše ze svého domova v Hamiltonu na Novém Zélandu. „Je to naprosto povznášející zážitek,“ říká. „Doslova se ocitám v jiné dimenzi. Mám skutečně pocit, že jsem tam! Navíc bez 24hodinového letu. A to je velká výhoda!“

Domácí jógový retreat
Mnoho wellness společností se během pandemie přesunulo do on-line světa. A tak není vůbec nemožné účastnit se nejrůznějších pobytů, které dokonale ukojí vaše touhy. Jedná se většinou o týdenní workshopy, kde se kromě cvičení jógy naučíte například vařit podle japonských buddhistických mnichů, poznáte jejich kulturu i umění a budete společně s nimi meditovat. Váš doposud monotónní život dostane zcela jiný rozměr.

Cílem těchto workshopů je nejen přimět lidi se hýbat, což je pro zachování fyzického a hlavně duševního zdraví velmi podstatné, ale také poznání odlišných kultur a tím možné získání nových vizí a cílů.

Tyto sedmidenní pobyty ale nejsou jen o józe. Zaměřují se také na zdravou stravu, surfování či vědomé dýchání. Všechny kurzy jsou vedené certifikovanými učiteli z Portugalska, Srí Lanky či Kéraly, jedné z kolébek pradávné tradice jógy.

Co hezčího může být než zaujmout pozici psa hledícího k zemi a představovat si, že se nacházíte na prosluněné pláži? Přitom stačí, když vylezete z postele, a jste tam!

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné