Jóga Zprávy 05. 09. 2019 PDF Tisk

„Taktické dýchání“ – efektivní metoda jógy pro policejní personál

Jóga je jednou z takových disciplín, která je vhodná pro každého bez ohledu na věk, pohlaví, rasu, kondici nebo profesi. A výhodou jógy je to, že praxe může být přizpůsobena potřebám jednotlivců.

„Taktické dýchání“ – efektivní metoda jógy pro policejní personál

A tak se i policejní důstojníci na stanici policejního oddělení v San Franciscu v Kalifornii rozhodli věnovat efektivní jógové dechové metodě, aby zvýšili svou schopnost koncentrace uprostřed práce a každodenních bojů. Při cvičení této techniky nosí neprůstřelné vesty.

Metoda se nazývá „taktické dýchání“ a je účinným nástrojem určeným speciálně pro policejní personál, který je neustále zapojen do vysoce stresových situací.

Jednou týdně sedí důstojníci na svých podložkách a řídí se pokyny učitele jógy, který je vede, aby se po krátkou sekvenci soustředili na dech.

„Pomůže vám to zapomenout na včerejšek, což je něco, co všichni potřebujeme,“ uvedl důstojník Isaias Cubas, podle zprávy KCBS Radio.com. „Pro tuto práci je užitečné naučit se nemyslet na to, co bylo včera, a soustředit se na nový den. A to nejen pro nás, ale také pro veřejnost.“

Stephanie Snyderová, zakladatelka Love Story Yoga, přizpůsobila styl výuky tak, aby policistům pomohla využít výhody této užitečné techniky.

„Chci se s nimi setkávat v prostředí, které je jim vlastní, a pokud možno používat jazyk, který je pro ně známý a přístupný,“ vysvětlila Snyderová. „Nechci nikoho odradit, jóga má být vždy co možná nejjednodušší.“

První lekce odstartovala před několika měsíci po návrhu Sgt. Mike Mitchella, který považuje tuto metodu za užitečnou. S touto myšlenkou přišel poté, co mu důstojník doporučil cvičení jógy, aby se lépe vyrovnal se stresem, který každodenně zažíval při hlídání na demonstracích.

„Nemůžeš se pohnout. Jsi tam. Lidé po tobě hází všechno možné,“ řekl Mitchell. „Takže jsem se na okamžik mohl soustředit jen na své dýchání a uklidnit se, což bylo v této situaci opravdu přínosné.“

 

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné