BLESKOVĚ
Jóga Zprávy 17. 12. 2020 PDF Tisk

Sting jako jógový idol 90. let

Když se lidé v 90. letech začali více zajímat o jógu, některé známé osobnosti pro ně byly tou správnou inspirací. Jednou z nich byl zpěvák Sting.

Sting jako jógový idol 90. let

Sting se stal idolem jógy také pro spoustu svých kolegů z branže. Například pro zpěváka Shaggyho, který se Stingovou jógou nechal inspirovat přímo na jejich společném turné, kde v rámci show předvedl Sting pár jógových ásan.

Zároveň zvedl všechny ze židle svým veřejným prohlášením, že jeho hlavní praxí je tantra jóga.

Populární sólový umělec a frontman kapely The Police jógu praktikuje již mnoho let. Se svou ženou Trudie Styler jsou také vášnivými studenty jógových stylů jivamukti a aštanga.

Sting tak zahanbil své o mnoho let mladší kolegy, když ukázal své tělo v naprosto skvělé formě a síle. Józe se věnoval každý den a byl velice zapáleným a zdatným jogínem. Jóga a celkově zdravý životní styl jej nabíjely entuziasmem a prodloužily rovněž jeho setrvání v pěvecké profesi.

V různých rozhovorech se pak nechal slyšet, že udržovat dobrou fyzickou zdatnost kvůli svému povolání je velmi důležité. Kromě jógy se věnuje také běhu a fitness. Jeho představa o józe bývala zcela jiná, než když se s ní pak setkal v reálném životě. „Myslel jsem si, že lidé praktikující jógu jen sedí se zkříženýma nohama na podložce a přemýšlí o všem a o ničem,“ uvedl.

Sám Shaggy dnes o Stingovi říká: „Sting je superman. Jógu praktikuje každý den a ve svých 69 letech je takřka všehoschopný. Třeba se udržet na rukou a vypadat přitom naprosto v pohodě.“

„Ten chlap je skvělý. Nohy mu trčí ve vzduchu a výraz jeho tváře jako by říkal: ‚Takhle to zvládnete všichni, stačí chtít.‘“

„S ním je to vždy tak trochu soutěž a málokdy se vám podaří vyhrát.“

„Být s ním v jedné místnosti může posílit vaše vlastní ego, protože vás podpoří takřka ve všem. Zároveň vás ale nechá si trochu zasoutěžit, ví totiž, že každý pak podá lepší výkon.“

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné