BLESKOVĚ
Soutěže 27. 02. 2017 PDF Tisk

Soutěž o 3 knihy autorky Terezy Ghose

Vydat se na dovolenou do Indie se zdá už běžnou zkušeností. Stále ovšem není obvyklé zůstat v Indii místo tří týdnů celý rok a vrátit se změněná s tak silnými zážitky, že z toho vznikne kniha doslova ze života...

Soutěž o 3 knihy autorky Terezy Ghose

Tereza Ghose v Indii našla svého manžela, začala hrát na bambusovou flétnu a seznámila se s velmi rozdílnými přístupy k životu v různých částech Indie. K poznávání indické kultury jí určitě bylo nápomocné předchozí studium indologie a religionistiky a také se v Indii projevila její muzikantská duše.

Kniha „Jako ptát ses narodila" reflektuje tuto cestu a také zcela zvláštní pohled autorky na indickou realitu. 

Styl Terezy Ghose v sobě má humor, autenticitu i mnohá filosofická zamyšlení a hlavně sebereflexi ženy, která zahnala své úzkosti a strachy životem v neznámu, může také inspirovat. Jak říká „ sebeláska je péče bez výčitek“.

 

O knize:

Kniha je osobitým deníkovým cestopisem se  zajímavými filozofickými postřehy a s dějově napínavou poetikou. Kniha mapuje vnitřní i vnější cesty autorky do Indie, které se odehrály během let 2014–2016. Hlavní představitelka knihy není typickým hledačem dobrodružství na cestách. Svou cestu začíná trochu neuroticky spíše v úzkostech a nejistotách, přesto zažívá celou řadu zajímavých zvratů, svou situaci navíc často glosuje s černým humorem a nadsázkou.

Autorka: Tereza Ghose, 200 stran.

 

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje žena, jejiž příběh zakončuje knihu Jako pták ses narodia - Můj velký indický příběh?

 

Inspiraci naleznete na webu autorky www.taite.cz

Své odpovědi posílejte do neděle 5.3.2017 na emailovou adresu ctenari@jogadnes.cz

V úterý 7.3. vylosujeme ze správných odpovědí 3 výherce, kteří knihu získají.

 

 

Objednat předplatné