Jóga Zprávy 05. 11. 2020 PDF Tisk

#MoveforMentalHealth apeluje na důležitost duševního zdraví

Celosvětová výzva sociálních médií, která má světu přinést více duševního zdraví, rovněž požaduje navýšení investic v rámci této oblasti.

#MoveforMentalHealth apeluje na důležitost duševního zdraví

Světová zdravotnická organizace ve spolupráci s United for Global Mental Health a Světovou federací pro duševní zdraví vyzvala občany všech zemí, aby podpořili globální hnutí vybízející k větším investicím do duševního zdraví.

Výzva #MoveforMentalHealth žádá lidi z celého světa, aby na svých oblíbených platformách sociálních médií zveřejňovali videa, kde ukážou, jakým způsobem podporují svou duševní pohodu – ať už jde o tanec, chůzi, jógu, vaření, malování nebo něco úplně jiného. Pomocí hashtagu #MoveForMentalHealth se tak spojí co nejvíce osob, kterým na svém zdraví skutečně záleží a budou tak inspirovat ostatní, aby se k nim přidali.

Platformy sociálních médií, jako jsou Tik-Tok, Facebook a Instagram, podporují výzvu #MoveforMentalHealth a pomáhají šířit povědomí o tom, co duševní zdraví je a jak by mělo správně fungovat. Vynechán nebyl ani důležitý fakt ohledně investic, které je třeba do duševního zdraví vložit.

Cílem je elektronickou formou pomoci lidem zvládat stres a cítit se dobře. K těmto účelům byl vytvořen "průvodce", který každému poradí, co dělat ve chvílích stresu, a nabídne krátká cvičení vedoucí ke zlepšení duševního zdraví.

Do této kampaně byly zahrnuty také aplikace Messenger a WhatsApp, které mají díky speciálně navrženým ikonkám (emoji) usnadnit rozhovory na téma duševní zdraví. To vše vzniklo za nepřetržité podpory Světové zdravotnické organizace.

„Náš svět nebyl nikdy nastaven tak, aby reagoval na rostoucí potřeby duševního zdraví, a to ani před COVID-19 a rozhodně tomu tak není ani nyní. V současné době však více než kdy jindy potřebujeme, aby svět reagoval a pomáhal lidem snížit stres a celkově se cítit dobře a v pohodě. Je třeba jednotlivců, komunit, podniků, organizací, ale také vlády, aby se spojily, vytvářely opatření a investovaly do duševního zdraví,“ uvedla Elisha London, generální ředitelka a zakladatelka United for Global Mental Health.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • fotografie: Shutterstock.com

Objednat předplatné