Archív textů JD vydání 01. 05. 2022 PDF Tisk

Dotek se tak stává ceněnou komoditou

Někdy se může přihodit, že vás zahřeje ruka ještě studenější než ta vaše, což je skoro nadpřirozeným důkazem, a přesto se to stane. Dotek může být zkrátka léčivý, i když je úplně nečekaný ...nové téma Jóga Dnes květen/ červen: Síla doteku aneb Zůstaňmě ve spojení.

 Dotek se tak stává ceněnou komoditou

Dotek může dát třeba jen směr nové cestě, pootočit kormidlem vnitřního mikrokosmu, změnit souřadnice všednodennosti o sto osmdesát stupňů, ze slepé uličky na tříproudovou dálnici… A dál? Tam už čeká jen to nové, skoro vždy s nejistým koncem. Odvahu… A zůstat ve spojení – se svou vnitřní radostí, s pocitem sounáležitosti, bez nároků na happy end.

Síla doteku aneb Zůstaňme ve spojení – téma tohoto májového vydání jsme připravovali dva měsíce před vypuknutím války na Ukrajině, v dobách, kdy svět se sice zdál oslabený dvěma pandemickými roky, ale viděno dnešníma očima byl pořád ještě dost v pořádku. Už tehdy nám připadlo, že je potřeba udržovat spojení…Teď kolem nás panuje strach, nervozita, nejistota a dotek se tak stává ceněnou komoditou. Pojďte s námi objevovat kouzla různých způsobů, jak zůstat ve spojení… Víte třeba, co je to shibari? Mnohé nám o něm i sobě prozradila spisovatelka Nina Špitálníková, která se této netradiční metodě spojení sama se sebou věnuje…

V jógové části se tentokrát zaměříme na jógu pro teenagery, představíme vám principy jógové praxe s onkologicky nemocnými a zjistíme, jestli se dá díky józe dotknout srdce. Věnovat se budeme i tajemnému středu těla, tomu, jak důležité jsou ruce pro jógovou praxi z hlediska fyzioterapie a zda je dobré, když se nás učitel dotýká během lekce. Tak nezapomínejte cvičit jógu, protože jóga, stejně jako dotek, může léčit.

Co nejoptimističtější květen vám přeji!

Kateřina Ondroušková

šéfredaktorka JÓGA DNES

  • -jd-

Objednat předplatné