Spolupracujeme 30. 10. 2018 PDF Tisk

Sense Coco produkty 100% Organic, Bio, Vegan

SENSE COCO – absolutně biologické, přírodně čisté a život přinášející produkty z kokosu. Bez aditiv, laktózy a lepku.

Sense Coco produkty 100% Organic, Bio, Vegan

Kokosová palma je pro své blahodárné účinky na lidské zdraví právem nazývána „strom života”. Produkty, které nám poskytuje, hydratují, podporují regeneraci a naše tělo doslova naplní minerály, stopovými prvky a vitamíny. 

S vědomím nesmírného daru přírody přistupujeme i k samotnému zpracování. Naše produkty vyrábíme v co nejčistší formě tak, aby byla zachována vysoká výživová hodnota, čerstvost a přirozenost, bez aditiv a destruktivních výrobních procesů. Doporučujeme vám proto zařadit všechny produkty SENSE COCO ve 100 % BIO a ORGANIC kvalitě do vašeho jídelníčku. Jde o tzv. funkční potraviny, které jsou bezlepkové a díky zcela rostlinnému původu nesou označení VEGAN. Báječná chuť, čistota a krása kokosových produktů potěší vaše smysly a udělá vám dobře!

V základní řadě našich BIO produktů najdete – RAW kokosovou vodu, BIO kokosové mléko, RAW panenský kokosový olej, přírodní BIO kokosový cukr, RAW kokosovou mouku a BIO kokosové chipsy s mořskou solí a javorovým sirupem. Novinkou letošního roku je řada ENERGY – přírodní vysokoenergetické potraviny vhodné pro doplnění energie při sportovním výkonu a dlouhodobém pracovním nasazení. Nakupovat je můžete přímo v našem e-shopu, v síti HP GLOBUS nebo v kamenných BIO prodejnách. Jejich aktuální seznam najdete na stránce www.sensecoco.com.

Společnost Sense Coco je držitelem certifikace VEGAN a národní i evropské BIO značky. Kromě toho najdete na výrobcích i kód příslušné certifikační organizace. Také náš hlavní obchodní partner ze Srí Lanky je držitelem americké národní certifikace USDA Organic, udělované podle kritérií pro ekologické zemědělství.

RAW KOKOSOVÁ VODA

Čistá, nepasterovaná, přirozeně růžová s vysokou výživovou hodnotou a lahodnou chutí Královského kokosu ze Srí Lanky.

Raw kokosová voda je silný a přirozený zdroj hydratace. Dodá energii, rychle a výkonně regeneruje. Má vysoký obsah elektrolytů, hořčíku a dokonce vyšší obsah draslíku než banány. Je bohatá na BIO aktivní enzymy, vápník a C vitamín. Povzbudí sportovce, pomůže při vyčerpání, pomáhá při kocovině, zkrátka udělá dobře každému. Důkazem čistého přirozeného produktu je jeho růžová barva. Naše kokosová voda Sense Coco je ošetřena paskalizací / za studena stlačena vysokým tlakem, proto si uchová všechny živiny, které jsou uvnitř. Má přesně takovou chuť a nutriční hodnoty, jaké má voda ořechu utrženého přímo z palmy.  Uchovávejte ji v chladničce při teplotě 4 - 8 °C, kde vydrží až 40 dní. Po otevření spotřebujte do 24 hodin. 

BIO KOKOSOVÉ MLÉKOKO

Krémové s 80% kokosu, bez laktózy, aditiv a zahušťovadel. Plné kokosu a krémové chuti!

Kokosové mléko je extrakt z ekologického kokosu. Tekutina, získaná ze strouhaného masa hnědého kokosu se následně smíchá s malým množstvím vody. Naše kokosové mléko obsahuje 22% zdraví prospěšných tuků a dalších živin. Má silné Anti-Aging účinky, hydratuje, může snižovat hladinu cholesterolu a je velkým zdrojem hořčíku. Vyživuje vlasy, pokožku, ošetří spáleniny, artritidu a postará se, abyste měli silné kosti a cítili se lépe. Kokosové mléko je velmi oblíbená potravina v Jižní a Jihovýchodní Asii a je základem thajské, indoneské a malajské kuchyně. 

RAW PANENSKÝ KOKOSOVÝ OLEJ

Nejčistší stupeň kokosového oleje, lisovaný za studena bez chemického zpracování a přidaných látek.

Náš kokosový olej je vysoce hodnotnou potravinou s vysokou energetickou denzitou. Už pouhá lžička 10 g vám dodá energii jako jeden malý banán! Je výbornou funkční potravinou např. pro sportovce, kteří potřebují navýšit množství zkonzumované energie, aniž by byli nuceni se přejídat, ale může být i výborným zdrojem energie pro dlouhodobě nemocné, kteří mají problém s trávením a potřebují tělu dodat životu důležité esenciální tuky.

Olej obsahuje neuvěřitelných 3660 kJ / 871 kcal na 100 ml. Pokud si tedy hlídáte štíhlou linii, či se snažíte zhubnout nějaké to kilo, používejte ho uváženě (tím myslíme, abyste ho nechodili mlsat lžičkou :)). Jinak se ho ale vůbec nemusíte obávat, ba naopak. Jedna zdravotní lžička kokosového oleje denně ráno na lačno krásně promaže váš trávicí systém. V běžné stravě s ním zacházejte stejně jako s používáním jiných rostlinných olejů. Panenský kokosový olej je vynikající a zdravá alternativa k umělým tukům a olejům. Je to varianta, která má nádech sladkosti a vůni zralého kokosu a proto výborně funguje při přípravě různých druhů lehkých jídel a pochutin. Neobsahuje žádné alergeny!

BIO KOKOSOVÉ CHIPSY ENERGY

Vysokoenergetická potravina doplní energii při náročném tréninku a sportovním výkonu.

Nová řada ENERGY byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky na výživu tak, aby pokryla nároky sportujících a aktivních lidí, kteří nechtějí konzumovat umělé a chemicky vyráběné potraviny a trápit své tělo neustálými kofeinovými a cukrovými výkyvy. 

BIO kokosové chipsy Sense Coco ENERGY jsou vysokoenergetické potraviny, jejichž základem je dužina ořechu, kokosu. Ořechy patří do kategorie vysokoenergetických potravin, bohatých na tuky. Kokosové chipsy mají tu velkou výhodu, že díky svému vyššímu obsahu tuků mají nižší glykemický index než svačinky na bázi sušeného ovoce. Ten zajistí, že se z nich energie uvolňuje pomaleji, čímž se stávají mnohem vhodnější potravinou.

Jejich vysoká kalorická denzita je staví do pozice výborné volby pro doplnění energie při náročném tréninku, při extrémních sportech a nebo při dlouhodobém pracovním nasazení. Chuťová výraznost a nutriční potenciál kokosových chipsů vám tedy může jen posloužit. 

BIO KOKOSOVÝ CUKR

Sladí jemně, má delikátní chuť i vůni ovocného karamelu. Je příznivější forma sladidla.

Kokosový cukr se získává přímo z nektarů květů kokosových palem. Povařením sesbíraného nektaru se vytvoří karamelová hmota, která se následně po usušení rozdrtí do drobných hnědých hrudek. Jedná se tedy o zcela přírodní produkt, který se nijak nerafinuje!

Díky tomu obsahuje všechny původní minerální látky a poměrně i široké spektrum polyfenolických látek. Bonusem je jeho lahodná karamelová chuť a také příjemná vůně.

Glykemický index kokosového cukru se pohybuje okolo hodnoty 50, což je méně než u řepného cukru nebo např. javorového sirupu. Tím se kokosový cukr řadí mezi potraviny se středním glykemickým indexem. Nejedná se o objev 21. století. V Asii se s ním sladí již po staletí a my vám ho přinášíme v té nejlepší kvalitě a s certifikací BIO. Pro jeho příjemnou a plnou chuť ho můžete použít do kaší, do zdravých koláčů, sušenek či krémových dezertů. Výborný je i do asijských pokrmů.

Upozornění!

Cukr konzumujte vždy s mírou. I přes vyšší obsah vlákniny a nižší glykemicky index nelze doporučit kokosový cukr diabetikům jako náhradu rafinovaného řepného cukru.

 

foto: archiv Sense Coco

Objednat předplatné