Spolupracujeme 19. 03. 2020 PDF Tisk

Seniorem s radostí

Ještě minulý týden jsme natáčeli se Seniorem s radosti dokument pro Prima TV, kde desítky našich seniorů chodili na procházky, byli modely na fashion show, cvičili, učili se angličtinu, jedli a pili ve Vnitrobloku a ohromně si užívali života...

Seniorem s radostí

V době zdravotní krize máme úžasnou možnost přehodnotit svůj život a směřování světa. Paradoxně u té nejohroženější skupiny, seniorů, jsem v minulých dnech viděla úžasnou odolnost, odvahu, moudrost a laskavost se kterou přijali situaci, na kterou nás nikdo nemohl připravit.

Ještě minulý týden jsme natáčeli se Seniorem s radosti dokument pro Prima TV, kde desítky našich seniorů chodili na procházky, byli modely na fashion show, cvičili, učili se angličtinu, jedli a pili ve Vnitrobloku a ohromně si užívali života. Během doslova pár hodin se jejich svět změnil a najednou jsou zavření doma. Proto jsme s naší organizací a Jóga VIRTUAL a za spolupráce s Decathlonem zveřejnili zcela zdarma celou sekci Seniorem s radosti.

Na našich nebo jejich stránkách mohou senioři i vy cvičit doma tělo a hlavu. Najdete tam jógu se mnou a MUDr. Terezou Kertesz, jóga nidru proti stresu, pran sanchalan kriyu pro ozdravení kloubů a uvolnění energetických bloků, meditaci a trénink kognitivních funkcí s psycholožkou a koučkou Hanou Mezerovou, se kterou jsme navíc jsme zřídili Linku, kam se senioři mohou dovolat v případě osamělosti, stresu nebo úzkostí.

Se spolupráci s Terap.io jsme potom dali dohromady systém online terapií, které může zdarma využít každý z Vás. Kdybyste chtěli pomoct i vy, nabízíme seniorům online nebo telefonické sezení s našimi dobrovolníky, kdo má potvrzen zdravotní stav testy jim může přinést nákup, vyvenčit psa nebo vzít na procházku. Je důležité seniorům dát vědět, že na ně myslíme, aby si svůj dobrý psychický a zdravotní stav udrželi. Jakmile se psychika rozhodí, imunita klesá a senioři světu mají tolik co dát. Proto jim pomozme.

Budujme lepší svět i sami pro sebe.

Videa pro seniory v rámci Jóga VIrtual - zdarma!

Jana Najbrtová
www.senioremsradosti.cz

 

Objednat předplatné