BLESKOVĚ
Spolupracujeme 15. 03. 2016 PDF Tisk

S Martinou Procházkovou o životě a Prague Spirit Festivalu

Všichni se máme na co těšit a je dobré začít s pravidelnou praxí, protože 6. ročník festivalu výjimečně potrvá až devět dní!
Tyto dny budou jarní oslavou našeho Spiritu – duše a dechu – prostřednictvím různorodých jógových stylů, hudby, tance, a to vše s předními světovými i domácími lektory na zajímavých místech.

 

S Martinou Procházkovou o životě a Prague Spirit Festivalu

S ředitelkou a hlavou Prague Spirit Festivalu jsme si povídali o březnovém svátku jógy a oslavě radosti. Kdo ještě nemáte svůj SPIRIT LUCKY PASS, pospěšte si!

Co v letošním ročníku PSF nabídnete účastníkům festivalu?

Festival začne už ve čtvrtek 17. března večer seminářem „Jak vyjít s obtížnými lidmi“ s moderátorem, koučem a skvělým člověkem Karlem Voříškem v galerii Černá Labuť.


V pátek 18. 3.se nastartujeme hard core hot power jógovou lekcí s vtipálkem Brianem Nygardem (USA) a odpoledne pokračujeme přednáškou otce dynamické jógy Godfrey Devereuxe o tantře. Páteční večer bude patřit slavnostnímu zahájení 6. ročníku s lekcí Feel the Spirit, kterou povede světoznámá lektorka Nicole Nichols aka Narayani (USA).


SPIRIT SOBOTA 19. 3. proběhne tradičně na naší historické základně – Novoměstské radnici, kde si návštěvníci mohou zajít na lekce a přednášky s našimi hosty po celý den. Nebudou chybět ani voňavé obchůdky a mňamózní jídlo.


SPIRIT NEDĚLE 20. 3. bude patřit workshopům s jednotlivými festivalovými lektory v partnerských studiích festivalu.
Kapacita míst ve studiích je omezena, proto se tyto lekce objednávají už teď.  Večerní nedělní satsang v podobě Jarní meditace povede naše oblíbenkyně Karaimi, šamanka z Haluzic.


SPIRIT PONDĚLÍ 21. 3. je dnem jarní rovnodennosti. Proto jsme na tento jógově významný den naplánovali intenzivní jivamukti jógový seminář Hot, Hip & Holy s Gabrielou Bozic a večer bude patřit tanečně meditativní lekci Davida Vendettiho FULL BODY PRAYER.


V úterý 22. 3. se přesuneme do zeleně. Nádherný Resort Sv. Kateřiny bude místem festivalového Post Programu. Právě zde David Vendetti povede svůj jógový retreat SOUL SANCTUARY. 

Všechny informace najdete na www.praguespiritfestival.com. Jménem týmu Prague Spirit Festivalu vám můžu prozradit, že se na všechny těšíme a program pečlivě pilujeme.

 

Mohou se návštěvníci těšit na nějaký bonbónek v rámci festivalu?

Pro mne osobně je všechno bonbónkem s třešničkou!
6. ročníku festivalu jsme dali takový pracovní podtitul „we are family“, proto jsme program doplnili o satsangy – společná potkání za účelem smysluplně povznést svého ducha.
Jednou se bude meditovat, pak mantrovat, a přijde i na čakrový tanec! Přejeme si, aby se stal ten malý zázrak, o který našemu týmu jde především, a to je pocítit, že patříme k sobě.

Kdybyste Vy šla na nějaký workshop, který byste si nenechala ujít?

Tohle je vždycky ta nejtěžší otázka. Jsem vzdušné znamení, takže bych šla na všechno, samozřejmě! Ale to se většinou nepovede. Na festivalu jsem především v organizační roli. Ale upřímně se těším na večer s lidským člověkem Karlem Voříškem, hloubavou přednášku jógového mudrce Godfrey Devereuxe o tantře nebo blahem naplňující lekci Nicole Nichols Mystery of Prana. V neděli si zajdu na jemnou a pokoj duše ladící lekci jógové terapie Om Shanti s Christine Loy-Birzer a večer si sednu do lotosu na meditaci s božskou Karaimi. Takhle vyladěná budu připravena přivítat jarní rovnodennost. A tak si hned v pondělí ráno půjdu dát do těla s madonnou Jivamukti jógy Gabrielou Bozic☺.

Jak náročné je připravit takovouto akci?

Festival chystáme vlastně po celý rok, je to náročné, ale děláme to s čistým záměrem představit kvalitu z domácí i světové jógové scény. Chodíme na lekce, komunikujeme s lektory, cestujeme, čteme, studujeme, meditujeme.
Prakticky to znamená ještě mnohem víc, jako výběr lokací, schůzky s partnery, práce na webu, tvorba grafiky, komunikace s médii… ale to je součástí každého procesu.


Máme skvělý tým lidí, kteří jsou karma jogíni a mnohé dělají úplně zadarmo. Tedy zadarmo ne. Dělají to za ten dobrý pocit. A ten je k nezaplacení. Srdečně doporučuji. ☺ Za šest let si Prague Spirit Festival vybudoval svoje jméno, a to i ve světě. Je nám jasné, že to nemůže být náhoda. Ověřujeme si dnes a denně, že naše Spirit filozofie funguje! A je to právě díky práci na základě jógových principů. Takže dnes nám píšou jogínské celebrity samy od sebe, že by na festival chtěli přijet.
Ne vždy se domluvíme, často jsou klasicky problémem finance. Ale za ta léta jsme v Praze přivítali jógové učitele, jako jsou Duncan Wong, Sarah Powers, Yogacharya Venkatesha, Lady Ruth nebo Dechen Thurman. V květnu 2016 to bude sám otec americké Power jógy Bryan Kest. A hostů rovněž přibývá. Jezdí z daleka, což je ocenění samo o sobě.

Myslíte si, že jóga, meditace a zájem o zdravý životní styl roste?

Roste a bude růst dál. Nakládáme si toho na sebe prostě víc, než je zdrávo, doslovně. Přibývá syndromů vyhoření, rakoviny a jiných civilizačních onemocnění. Žijeme ve městech a zapomněli jsme, odkud pocházíme. Přitom stačí tak málo. Začít dýchat a udělat si čas sám na sebe.

Jak Vy odpočíváte?

Snažím se plánovat si svoje pracovní i oddychové aktivity uvědoměle a dostatečně dopředu. Jinak se mi klidně může stát, že vedu lekce nebo retreat o víkendu a v následujícím týdnu jedu dál a odpočívat zapomenu. Mám ráda jednoduché rituály. Být v přírodě, podnikat dlouhé procházky s naším pejskem Miri. Ráda se dobře vyspím a jsem vášnivá čtenářka, takže vždy uvítám upršené odpoledne. Miluju ticho a vyhledávám krásná místa. Je jedno jestli je to venku, nebo v galerii. A vždy mám doma rozloženou jógamatku, ta mě láká svým příslibem blaženého pocitu, který při praxi pociťuji. A nemusí jít přitom o dvouhodinové ásanování, stačí se posadit, zavřít oči, ustálit se a zklidnit. Nadechnout se a vydechnout. Ostatní jde samo.

Kde se zakoupí spirit passy a k čemu opravňují?

SPIRIT LUCKY PASS si zakoupíte na našem webu www.praguespiritfestival.com. S passem si užijete zahájení a následnou lekci Feel the Spirit s Nicole Nichols – Narayani v pátek 18. 3. a následně celou sobotu 19. 3. na Novoměstské radnici. Program je skutečně bohatý.

Přeji vám krásnou zimu a vidíme se na Spiritu!

Děkujeme za rozhovor!

 

 

Objednat předplatné